Григор и Кузманов с победи за България на Купа „Дейвис”

Григор Димитров доближи националния отбор на България само на победа от крайния успех в двубоя срещу Люксембург от втора Евро-африканска зона на Купа „Дейвис“, след като не срещна абсолютно никакви затруднения в мача си с 34-годишния Жил Кремер, надигравайки го с рутинното 6-1 6-2 6-4 за час и 43 минути игра.

По този начин Григор увеличи предимството на България до 2-0 победи, след като по-рано днес втората ни ракета Димитър Кузманов също не загуби дори сет срещу Уго Настаси за крайното 6-3 6-3 6-1.

Двубоят между Димитров и Кремер стартира по възможно най-добрия начин за първата ни ракета, който безпроблемно спечели откриващото си подаване, след което реализира първия си брейк и го затвърди за 3-0. Малко по-късно представителят на Люксембург получи шанс за рибрейк, но българинът не само измъкна подаването си, но при 4-1 отново проби и безпроблемно затвори сета в своя полза за 25 минути игра.

На старта на втората част Григор пропусна две възможности за пробив, но в третия гейм не сгреши и за пореден път спечели подаването на представителя на домакините. Кремер успя да измъкне още един път сервис гейма си и намали за 2-3, но нова серия от три поредни за Димитров изпрати и втория сет в историята.

34-годишният ветеран оказа най-сериозна съпротива на българина в третата част, където отрази два брейкбола в откриващото си подаване, след което неутрализира и още три опасности в петия гейм. При 3-3 обаче Григор направи своя решителен удар, възползвайки се от общо шестата си възможност за пробив в сета и до края безпроблемно запази предимството си.

В събота от 16:00 ч. българско време ще започне срещата на двойки, в която според предварителните заявки Григор Димитров и Димитър Кутровски ще се изправят срещу Жил Кремер и Майк Шийдвейлер в опит да запишат решителния трети успех за България. Ако това се случи, то тогава през септември ще срещнем Унгария или Босна и Херцеговина в директен сблъсък за изкачване в първа Евро-африканска зона на Купа „Дейвис“.

Коментарите са изключени за Григор и Кузманов с победи за България на Купа „Дейвис”