„Гражданска” комбинация изведе Аржентина на върха в група „В”

Аржентина постигна минимална победа с 1:0 над Уругвай във втория кръг от груповата фаза на Копа Америка.

Това е първият успех за „гаучосите” на тазгодишния турнир, след като в първата среща завършиха наравно 2:2 с тима на Парагвай.

Единственото попадение в срещата отбеляза Серхио Агуеро в 56-ата минута. Нападателят на Манчестър Сити засече с глава центриране на друг „гражданин” – Пабло Сабалета – и с мощен удар с глава в близкия ъгъл донесе трите точки за Аржентина.

Тимът на Тата Мартино, който бе изгонен заради претенции към съдията, доминираше през целия мач. Единственото по-сериозно положение пред вратата на Ромеро дойде в края, но Диего Ролан отблизо прати топката над вратата.

Така, Аржентина е на върха в група „В” и дели първото място с Парагвай, като и двата отбора имат по четири точки, след като парагвайците също постигнаха минимална победа с 1:0 над Ямайка с гол на Едгар Бенитес в 36-ата минута.

Мач преди края на груповата фаза Уругвай е трети с една точка, а Ямайка има нула.

В последния кръг Аржентина ще играе с Парагвай, а Уругвай се изправя срещу Ямайка.

Коментарите са изключени за „Гражданска” комбинация изведе Аржентина на върха в група „В”