Берое би, Литекс завърши наравно

Берое и Литекс стартираха успешно в квалификациите за Лига Европа – старозагорци спечелиха гостуването си на Атлантас Клайпеда с 2:0, а Литекс завърши 1:1 като гост на Йелгава, като над половин час води с 1:0.

Вицешампионите на България от Берое решиха гостуването си на Атлантас в рамките на 25 минути – в 60-ата Спас Делев изведе българския тим напред, а в 84-ата Георги Божилов оформи крайното 2:0. Така двете нови попълнения в отбора вкараха по едно попадение в първия си официален мач за Берое. Гостите доминираха в мача и определено можеха да си тръгнат с по-убедителна победа от Литва.

Васил Божиков откри за Литекс в 50-ата минута, но домакините от латвийския Йелгава изравниха в 83-ата чрез Олегс Маласенокс, който влезе като резерва в 70-ата минута.

Голът на Божиков падна след корнер, при който Асприля центрира в наказателното поле и Божиков надскочи всички, за да вкара с глава.