Волфсбург шокира Реал в Германия

Волфсбург шокира Реал (Мадрид), постигайки победа с 2:0 в първия 1/4-финал в Шампионската лига.

Роналдо оплете топката в мрежата рано-рано, но голът му правилно не бе засечен поради засада. Малко по-късно пък Бензема пропусна сам срещу Беналио.

И когато не вкараш, много често ти вкарат. Шокът започна в 17-ата минута, когато Каземиро спъна Шурле в наказателното поле. Рикардо Родригес излъга с поглед Навас и отбеляза от бялата точка за 1:0.

В 25-ата мълниеносна атака на „вълците” достигна до Дракслер, той намери Енрикес на дясното крило. Последва центриране в наказателното поле, където Макс Арнолд се измъкна от защитата на гостите и отблизо наказа за втори път Навас.

И ако нещата за Реал трудно можеха да станат по-лоши, малко преди почивката Карим Бензема се контузи и бе заменен принудително от Хесе.

През втората част Реал имаше някои шансове, но нищо 100-процентово. „Вълците” хванаха на няколко пъти гостите на контраатаки, но и те не успяха да вкарат нов гол.

Реваншът на „Бернабеу” е след седмица.

В другия мач от вечерта Пари Сен Жермен и Манчестър Сити не успяха да се победят и завършиха 2:2 на „Парк де Пренс”.

Още в 14-ата минута Златан Ибрахимович изпусна дузпа за домакините. В 38-ата завърналият се от контузия Кевин де Бройне изведе гостите напред.

Авансът на „гражданите” обаче трая кратко. Харт и Фернандо направиха изключителна глупост пред собствената си врата. Златан се възползва и се реваншира за пропуска си от бялата точка.

Адриен Рабио обърна до 2:1 в началото на втората част, а малко по–късно Златан можеше да реши всичко, но ударът му с глава срещна напречната греда.

Сити се активизира и успя да измъкне равенството. Центриране на Саня не бе изчистено нито от Давид Луис, нито от Тиаго Силва. Фернандиньо намери топката и стреля, а след лек рикошет в тялото на Тиаго Силва влетя за втори път в мрежата на Трап.

Момчетата на Лоран Блан пък ще трябва да се постараят повече на „Етихад”, ако искат да стигнат до полуфиналите в Шампионската лига за първи път в историята си.