Серина, Иванович и Азаренка с лесни победи на старта на Уимбълдън

Серина Уилямс – Маргарита Гаспарян 6-4 6-1

Серина Уилямс използва откриващия си мач на Уимбълдън, за да настрои мерника и ясно показа, че ще се прицели в нова титла в Лондон след 6-4 6-1 над квалификантката Маргарита Гаспарян. Световната №1 имаше нужда от солиден старт, за да разсее съмненията за повторение на ранното отпадане през 2014-а и до голяма степен си го осигури.

Поне в първоначалните минути, подобно нещо не се случи, след като Серина изостана с 0-40 и загуби още първото си подаване в мача, но Уилямс навакса пробива в маратонски гейм за 3-3, а при 5-4 проби решително, за да си подсигури сета. През втората част Уилямс напипа дължината на ударите си и просто размаза рускинята с 6-1 за 34 минути. Американката продължава срещу Тимеа Бабош, която мина със 7-6(4) 6-3 през Петра Цетковска.

Виктория Азаренка – Анет Контавейт 6-2 6-1

Виктория Азаренка отнесе 19-годишната естонка Анет Контавейт с 6-2 6-1 за по-малко от час. Беларускинята се отказа още от втория си мач на турнира в Бирмингам заради контузия в крака и постави въпросителни около участието си в Лондон, но явно се е възстановила напълно.

Балансът на корта се задържа само до 2-2 в откриващия сет, след което Азаренка изригна със серия от 4 поредни гейма. Във втората част сценарият се повтори, като след 1-1 Вика наниза серия от 5 гейма и затвори мача. За нея следва двубой с Кирстен Флипкенс, която потегли трудно с обрат за 0-6 6-3 6-4 над Аника Бек.

Същевременно, Ана Иванович се разправи с 6-1 6-1 за малко над един час с китайката И-Фан Ксу. Световната №176 удържа само веднъж подаването си в целия мач, тъй като геймът на сметката ѝ във втория сет беше пробив. Иванович продължава срещу Бетани Матек-Сандс, която безпроблемно отстрани с 6-3 6-2 Алисън ван Уйтванк. А младата надежда на френския тенис – Кристина Младенович, също не загуби много време и премаза Александра Дулгеру с 6-2 6-1 за 68 минути.

TennisKafe.com

Коментарите са изключени за Серина, Иванович и Азаренка с лесни победи на старта на Уимбълдън