Порто изненада Байерн Мюнхен

Порто победи Байерн Мюнхен с 3:1 в първи четвъртфинален мач от Шампионската лига.

Срещата се игра на „Ещадио до Драгао“ в Порто, като баварците са скъсаха да грешат в защита, от което домакините се възползваха по най-добрия начин. Кошмарът за Байерн започна още във 2-та минута, когато Мануел Нойер бе принуден да фаулира откъсналия се сам срещу него Чаби Алонсо.

Съдията пожали частично немския национален вратар, вдигайки му само жълт картон, но отсъди дузпа, която Куарешма превърна в гол: 1:0. Осем минути по-късно след грешка в защита на Данте топката се озова в Куарешма който напредна и стреля прецизно под плонжа на Нойер: 2:0.

Баварците се окопитиха бързо и натиснаха домакините, което скоро даде резултат. В 28-та минута Тиаго Алкантра намали при асистенция Боатенг: 2:1. Пет минути по-късно параболичен шут на Алекс Сандеро завари вратаря Нойер неподготвен, като само гредата спаси Байерн от трети гол.

През второто полувреме гостите владееха повече топката, но с почти нулева ефективност. Отзад нещата стояха още по-зле. В 56-ата минута разсеяният в този мач Нойер насмалко не бе прехвърлен от Каземиро с шут от центъра. Минута по-късно Боатенг пък едва не си вкара автогол.

В 65-ата минута Боатенг вече сгреши фатално. Тъмнокожият бранител остави топката да го прехвърли, Джаксън Мартинес я овладя и без да се бави, я прати в мрежата на Нойер, оформяйки крайното 3:1. Реваншът е на 21 април на ст. „Алианц Арена“ в Мюнхен.

Мюлер: Байерн започна в четвъртфиналите по-лошо от всякога

„Байерн Мюнхен започна четвъртфиналите в Шампионската лига срещу Порто по-лошо от всякога, а третият гол ни довърши“, това каза полузащитникът на „баварците“ Томас Мюлер.

Порто победи Байерн Мюнхен с 3:1 в първи четвъртфинален мач от Шампионската лига. Срещата се игра на „Ещадио до Драгао“ в Порто, като баварците са скъсаха да грешат в защита, от което домакините се възползваха по най-добрия начин. „Резултатът винаги зависи от играта. Започнахме мача по-лошо от всякога, но първото полувреме като цяло не играхме лошо. Затова и Порто хвърли всички сили в отбрана. Получихме и трети гол, но във футбола има и грешки. Цената на грешката в защита се различава от грешката в атака. Това са рисковете, но ние ги поехме. Сега ни трябва победа поне с 2:0 у дома, за да продължим напред“, каза Мюлер. /БГНЕС