Най-харизматичните лидери в историята

che
Наполеон Бонапарт 
Въпреки ръста си  (157 сантиметра) и подигравките като дете заради лошия му френски, Наполеон става един от най-великите лидери в историята! Като млад офицер в армията той е умен, агресивен и безстрашен - качества, които му носят лоялност от всеки, когото среща. Така през 1804, едва на 34 години, става император на Франция.
Фидел Кастро 
Кастро управлява Куба с желязна ръка от момента, в които получава властта през 1959 година до 2008, когато се оттеглq по здравословни причини. Въпреки позицията си, Фидел не губи връзка с бедните и ако не беше внесъл комунизма в страната, щеше да получи любовта на абсолютно всички.
Уинстън Чърчил 
Бомбастичен, енергичен и решителен сър Уинстън Чърчил е по-голям от живота. Той е среден ученик, но винаги е успявал да вдъхновява хората около себе си и никога не склонявал, когато смятал, че е прав. В политиката навлиза много млад и успява да се издигне до министър-председател в едно изключително тежко за Великобритания време.
Махатма Ганди 
Всъщност , когато бил малък, Ганди бил доста срамежлив, което пречело на адвокатската му кариера, и не особено харизматичен. През 1893 година обаче, по време на пъруване с влак, Ганди бил изхвърлен от първа класа по желание на бялокож човек, въпреки че имал билет. Докато седял в тъмна стаичка, където го настанили, му се явил Господ и от тогава Махатма носи простото селско облекло, с което го знаем, и се бори за човешките права.
Адолф Хитлер 
Цялата кариера на Хитлер се дължи на ораторството му. Когато се присъединява към Германската работническа партия му отнема само 2 години, за да стане нейн лидер. Публичните му изяви имат почти религиозен характер.
Мартин Лутър Кинг Младши 
По негово време има много лидери на чернокожото население, но Кинг изпъква със способността си да мотивира хората с речите си и никога да не позволява насилие. Той има една мечта, но за жалост никога не доживява да я види осъществена.
Нелсън Мандела  
Мандела се разжда в благородническо семейство през 1918 година. По това време Южна Африка се управлява от "белите" и произходът му не успява да го спаси от апартейда. Борбата си срещу дискриминацията Мандела започва още в университета, където участва в протести. По-късно е арестуван за държавна измяна и прекарва 27 години в затвора. Това затвърждава международния му имидж на лидер в борбата с расизма.
Ева Перон 
Първоначално Ева се мести в Буенос Айрес, за да стане актриса. Има скромен талан, но и известен успех. След като се омъжва за Хуан Перон, животът й се преобръща. Заради особената си връзка с бедните, Ева се занимава с благотворителност като често радва пари. Тя оглавява и министерствата на здравеопазването и труда, което за патриархална по това време държава като Аржентина е немислимо. Така освен с бедността, тя се бори чрез постъпките си и със сексизма.
Аун Сан Су Чи 
Почти две десетилетия Сан Су е затворник в собствения си дом в Мианмар, бивша Бирма. Първоначално животът й в Англия със съпруга й е спокоен, докато не отива да види болната си майка в Бирма, където е поканена да води месното продемократичното движение.  Тя печели изборите през 1990 година, но властващата тогава военна хунта пренебрегва рзултатите и я заключва в дома й, оставайки на власт. Така Сан Су става един от най-популярните политически затворници в света. През 2010 тя е пусната, а хунтата слиза от влас. Две години по-късно Демократичната партия печели изборите с почти пълно мнозинство.
Споделяне
Харесва ми
Споделяне