Най-добрите приложения за Android

google play, android, приложения
Снимка: Getty Images
Adobe Photoshop Lightroom

Lightroom отдавна е основен инструмент за професионалните фотографи, но мобилната версия на Adobe е задължителна и за любителите. Приложението - което, за разлика от десктоп версията си, не изисква абонамент за Creative Cloud, за да го използвате - улеснява коригирането на цветовете, отрязването и добавянето на филтри, както и извършването на други корекции в движение.
Снимка: Getty Images
Apple Music

Макар формално да не е първото Android приложение на Apple (тази чест принадлежи на Move to iOS), версията на Apple Music за Android е първият път, в който фирмата от Купъртино е осигурила начин Android потребителите да използват iTunes фонотеката. Софтуерът все още е в бета-версия, но си заслужава да му обърнете внимание, ако сте любопитни за стрийминг услугата на Apple.
Снимка: Getty Images
Cardboard Camera

Ако пък ви гризе любопитство по отношение на виртуалната реалност, Google Cardboard без съмнение е най-лесният начин да усетите какво е изживяването. Приложението Cardboard Camera прави изживяването по-интерактивно, като ви позволява да заснемате свои собствени 360-градусови изображения (със звук), които да преглеждате чрез инструмента за виртуална реалност.
Снимка: Getty Images
Google Photos

Казвали сме го и преди, но Google Photos е може би най-доброто приложение за управление на снимки в историята. Софтуерът автоматично архивира снимките от устройството ви, организира ги и ви позволява да ги претърсвате на база ключови думи, обекти в снимките и къде те са били заснети. И - което е най-доброто - няма дразнещи лимити за съхранение на снимките.
Снимка: Getty Images
HBO Now

Като сбъдната мечта на мразещите кабелна телевизия, HBO най-накрая ни даде начин да гледаме в стрийминг вид любимото ни съдържание, без да ни е нужен договор с кабелен оператор. Софтуерът първо беше само за iOS, но изпитваме облекчение от вестта, че HBO Now вече е достъпно и за Android от тази година. Приложението съдържа всички епизоди на \"Силициевата долина\", \"Наркомрежа\" и \"Игра на тронове\", както и останалите оригинални поредици на телевизията.
Снимка: Getty Images
Inbox

Google ни изненада тази година със съвсем ново имейл приложение от екипа на Gmail. Целта на приложението е да направи пощата ви по-умна и по-лесна за управление - и Inbox като цяло постига точно това. Приложението събира сходни съобщения на едно място, избира най-важните части от съобщенията, осигурява допълнителна информация какво трябва да направите и дори може да пише в някои случаи отговори вместо вас.
Снимка: Getty Images
Microsoft Word

Microsoft пренесоха комплекта си от сензорни Office приложения и към Android тази година - и само ни радва да видим, че те са също толкова добри, колкото и версиите им за iOS. Microsoft Word улеснява създаването и редактирането на документи в движение - независимо дали плащате за Office 365 или не.
Снимка: Getty Images
Office Lens

Инструментът на Microsoft за сканиране на документи е сред най-добрите. Снимайте визитки, хартиени документи или дори рисунки на бяла дъска - и приложението може да ги превърне в поддържащ претърсване редактируем текст. Софтуерът може също да конвертира документи към PDF, Word или Powerpoint файлове.
Снимка: Getty Images
VLC

Медиа-плеърът VLC може да се справи с практически всякакви аудио- и видеофайлове. Той възпроизвежда както файлове, съхранявани локално на устройството, така и мрежов стрийминг, и поддържа субтитри и промени в съотношението на страните на видеото. Още по-добре е, че той е без реклами, без покупки \"в приложението\" и други досадни допълнения.
Снимка: Getty Images
Yahoo Video Guide

Имате милион стрийминг услуги, но не можете да прецените коя да гледате? Yahoo Video Guide може да ви помогне. Изберете услугите, които използвате — приложението се свързва с десетки — и то ще ви позволи лесно да претърсвате всички за съдържание на база ключови думи, жанр или настроението ви.
Снимка: Getty Images
Споделяне
Харесва ми
Споделяне