Надал аут от Уимбълдън още във II кръг

| от TennisKafe.com |

Първата голяма сензация на тазгодишния Уимбълдън при мъжете е факт и името на Рафаел Надал отново е замесено. Матадора от 2011-а насам не е стигал по-далеч от четвърти кръг на „свещената трева“, а днес агресивната, зрелищна и на моменти безразсъдна игра на Дъстин Браун повали великия шампион със 7-5 3-6 6-4 6-4. Интересен факт е, че това е втора победа от два мача на германеца срещу Рафа, като първият успех дойде с категоричното 6-4 6-1 в Хале през миналия сезон.

Браун може и да се намира на 102-ро място в света и само веднъж да е минавал първи кръг на Уимбълдън, но днес той още веднъж показа, че когато е във форма и настроение, от ракетата му наистина могат да летят магически удари. Още в началните минути 30-годишният германец се хвърли в агресивни атаки, а с бляскав лоб и марков минаващ удар от бекхенд в движение, Надал ги парира и проби за 2-1.

И докато коментаторите на двубоя – Джон Макенроу и Андрю Касъл, се чудеха, колко ли тежи косата на Браун, той засипа Рафа с неудържима комбинация от къси топки, волета и бекхенд уинъри, за да подпечата рибрейка за 3-3. „Ако имате шанс да стигнете до телевизор и да гледате този мач, направете го сега!“, съвсем оправдано призова в този момент коментаторското дуо.

При 6-5 за Браун, непредизвикана грешка на Матадора направи резултата 15-40, а при втората възможност германецът приключи сета със зверски ретур. Ветеранът излезе на мрежата 24 пъти в рамките на първия сет! Във втория обаче, Надал показа невероятната си способност да играе всяка точка сякаш е най-важната в живота му и с два пробива затвори сета с 6-3.

След четири тихи гейма до 2-2 в третия сет, световният №102 отново изригна от форхенд и стигна до брейкпойнт. Рафа се измъкна и имаше гейбол, но се срина психически и направи две поредни двойни грешки, а Браун материализира този шанс с категорично стоп воле. До края на сета Надал просто не успяваше да се справи със сервиса на съперника и германецът отново изскочи напред в резултата с 6-3.

Надал изглеждаше наистина объркан в началото на четвъртата част и взимаше изключително грешни решения, а Браун веднага се възползва и проби за 1-0. Рафа просто не можеше да намери начин да пробие сервиса на германеца и макар да спаси два мачпойнта при 3-5, се прости с турнира в следващия гейм.

В следващия кръг Дъстин Браун ще се изправи срещу Виктор Троицки, който мина през Аляж Бедене с 6-4 3-6 6-2 6-4.