Microsoft представи официално таблетния компютър "Surface Pro 3" от трето поколение

image-left-cyan-hero-e1400563125164

Както писахме вчера, в Ню Йорк вицепрезидента на Microsoft, отговарящ за разработката на таблети Панос Пенай представи таблетния компютър "Surface Pro 3" от трето поколение. Устройството е снабдено с 12 инчов дисплей с резолюция от 2160 на 1440 точки. От друга страна, макар че новия таблет на Microsoft е по-голям от предшественика му "Surface Pro 2" (907 грама), той е по-лек и тежи само 800 грама.

image-left-cyan-hero-e1400563125164

Но, това не е всичко: новия модел е доста по-тънък, тъй като е 9,1 милиметра вместо 10,8 милиметра в предишните му версии.

И не на последно място, едно очаквано подобрение: не е пропуснато и увеличаването на времето за автономна работа на устройството с 10% (до 9 часа) в режим на работа в интернет.

Другата особеност на таблета "Surface Pro 3" е "Home" копчето, което е разположено не на хоризонталната част на корпуса, а на вертикалния панел. Ако се питате защо, то нововъведението позволява така да се регулира ъгъла на подставката "KickStand" от 0 до 150 градуса, което е напълно идентично ако сравняваме екран на лаптоп. Както писахме по-рано днес, устройството "Surface Pro 3" е базирано на платформата Windows 8.1 Pro и е снабдено с цели две 5-мегапикселови камери.

Ето и малко информация за версиите, които ще постъпят в продажба (засега в САЩ): ще има таблети с процесори от четвърто поколение на Intel® Core™ processor - i3, i5 и i7, вградената памет ще бъде с обем от 64 до 512 GB. Що се отнася до оперативната памет (RAM) - тя ще е от 4 до 8 гигабайта. Това означава, че и минималната стойност на таблета ще започва от 799 USD (за САЩ), но и в зависимост от конфигурацията, ще достигне и до 1949 USD.

Заедно с презентацията за "Surface Pro 3". Microsoft анонсира и клавиатурите "Type Cover" в обновената си нова цветна гама (стойност около 130 USD), както и зареждащото "Docking Station" за 200 USD.

Единствено, въпреки прогнозите на повечето hi-tech сайтове, гиганта Microsoft все пак не представи очакваната компактна версия на таблет "Surface Mini 3". Надяваме се устройство с описания от всички наблюдателни tech сайтове, с по-малък диагонал на екрана (7-8 инча), все пак да се появи скоро реално на световния пазар.

Споделяне
Харесва ми
Споделяне

Подобни

Ексклузивно

Последни

  • Живот
  • Microsoft представи официално таблетния компютър "Surface Pro 3" от трето поколение