Клоп и компания съвсем го закъсаха

Борусия Дортмунд се закотви на дъното на Бундеслигата, след като инкасира поредната си загуба – с 0:1 у дома от Аугсбург.

Въпреки трагичното представяне на момчетата на Юрген Клоп от началото на сезона, стадион „Сигнал Идуна Парк“ в Дортмунд и сега се пръскаше по шевовете – над 80 хил. зрители. Мощната им подкрепа обаче не помогна на домакините, които се скъсаха да пропускат.

Победният гол реализира в 50-ата минута Раул Бобадийн, който донесе на съотборниците си 3 ценни точки в борбата за класиране за Шампионската лига. Домакините играха близо 30 минути с човек повече, след като в 64-ата минута Кристоф Янкер от Аугсбург получи червен картон, но дори това не им помогна.

След тази загуба Борусия Дортмунд се закотви на последното 18-о място в Бундеслигата с актив от едва 16 т. – на 2 т. след Фрайбург, Щутгарт и Херта. Води Байерн Мюнхен с 46 т., следван от Борусия Мьонхенгладбах с 38 т. и Волфсбург и Аугсбург с по 33 т. /БГНЕС