И Шарапова отпадна от Индиън Уелс, Федерер взе сладък реванш от Сепи

Приятелката на Григор Димитров Мария Шарапова също напусна турнира в Индиън Уелс.

Поставената под №2 в схемата рускиня бе надиграна в три сета 6:3, 3:6, 2:6 от италианката Флавия Пенета, която миналата година записа най-голямата победа в кариерата си, триумфирайки в Индиън Уелс.

Пенета оцеля в класически за нейните двубои маратонски гейм с 14 разигравания и три брейкпойнта още в първото си подаване, а Шарапова все пак проби за 3:1. Рускинята допусна моментален рибрейк, но си върна преднината при 5:3 и все пак излезе със сет напред.

Пенета отново се измъкна от три брейкпойнта, за да поведе с 2:1 във втората част и този път нанесе своя удар с пробив за 4:2. Италианката спаси още една точка за пробив и направи важна крачка към защитата на трофея си като изравни резултата с 6:3.

В третия сет Шарапова тотално се срина, загуби два пъти подаването си и изостана с 1:4. Безкрайно опитната Пенета нямаше как да изпусне подобен аванс и след два часа и 10 минути на корта вдигна победоносно ръце за обрат с 3:6 6:3 6:2. В следващия кръг я очаква Забине Лизицки, която победи Каролин Гарсия с 6:4 6:4.

Симона Халеп най-после записа чиста победа на тазгодишния „BNP Paribas Open“ и вече е четвъртфиналистка след 6:4 6:4 над Каролина Плишкова. Двете се срещнаха преди месец в Дубай и румънката заслужи трофея, отново в два сета.

На четвъртфинал Халеп ще се изправи срещу Карла Суарес Наваро, която спря пътя в турнира на Хедър Уотсън със 7:6(5) 3:6 6:1.

Федерер взе сладък реванш от Сепи

Четирикратният шампион Роджър Федерер продължава победния си ход на Мастърса в Индиън Уелс, където днес си осигури място на осминафиналите след успех с 6:3 6:4 над Андреас Сепи, вземайки сладък реванш за загубата си от италианеца на тазгодишния Australian Open.

На старта на двубоя и двамата тенисисти печелеха собствените си подавания, но предимството бе на страната на Маестрото, който рядко губеше повече от две точки на собствен сервис, а от своя страна често притискаше противника си от ретур. Федерер достигна до първия си брейкбол още във втория гейм, но не успя да се възползва от него, малко по-късно пропусна и още един шанс, но при 4:3 все пак нанесе своя решителен удар.

Сервирайки за първата част, Роджър за пъри път бе изправен пред възможност за пробив, но отговорът му не закъсня и с три поредни точки подпечата успеха си в откриващата част след точно 40 минути игра.

Във втория сет Сепи продължи да изпитва сериозни затруднения в почти всеки свой сервис гейм, като на старта се измъкна след спасен брейкбол, но в третия гейм отново се пропука и малко по-късно Маестрото вече водеше с 3:1. Италианецът не се предаде и достигна до моментален рибрейк, но надеждите му за нов успех над Федерер бързо бяха попарени с нов пробив. Световният №2 пропусна три мачпойнта при 5:3 и сервис за Сепи, но след това безпроблемно затвори мача на собствен сервис и на осминафиналите ще срещне американеца Джак Сок.

Сок обърна Роберто Баутиста Агут с 3:6 6:3 6:2 и достигна до дебютния си осминафинал на турнир от сериите Мастърс. Сок, който играе първия си турнир за сезона, след като претърпя операция в средата на декември миналата година, реализира пет от деветте брейкбола, които имаше. До момента Сок спечели всичките си мачове в Индиън Уелс в три сета, надигравайки последователно Йен-Хсун Лу, Жил Мюлер и Баутиста Агут.

Рафаел Надал победи, но не убеди

Рафаел Надал също се класира за осминафиналите на турнира в Индиън Уелс след победа с 6:4 6:2 над Доналд Йънг. Двубоят не предложи тенис от най-високо качество и бе изпълнен с много грешки и от двамата тенисисти, но разликата в класите си каза думата.

Общо девет пъти се пробиха съперниците, като шест от брейковете бяха на сметката на Надал.

В спор за място на четвъртфиналите световният №3 ще срещне Жил Симон, който победи Микаел Берер с 6:2 7:5.

Рутинна победа за Бердих

Томаш Бердих записа втора рутинна победа и си осигури място на осминафиналите в тазгодишното издание на Мастърса в Индиън Уелс, след като през днешния ден се нуждаеше от само 72 минути игра, за да преодолее съпротивата на Стийв Джонсън с 6:4, 6:2.

Срещата започна с предимство за сервиращите, за да се стигне до петия гейм, когато поставеният под №9 в основната схема достигна до 0-40 и три поредни брейкбола в подаването на съперника си, реализира последната си възможност и малко по-късно вече водеше с 4-2. Представителят на домакините не се предаде и намери сили за моментален рибрейк, но при 4-4 отново загуби сервис гейма си, а след това Бердих затвори откриващата част в своя полза.

Във втория сет отново се стигна до ранен пробив за чеха, който набързо си осигури предимство от 3-1. Последваха два категорични гейма за сервиращите, но при 4-2 Бердих за пореден път удари подаването на американеца и минути по-късно се поздрави с крайната победа в първия си мач срещу Джонсън.

В спор за място на четвъртфиналите световният №9 може да се изправи срещу своя сънародник Лукаш Росол, който обаче ще трябва първо да се справи с Робин Хаасе.

Серина оцеля след 52 непредизвикани грешки

Двукратната шампиона Серина Уилямс си осигури място на четвъртфиналите в турнира с награден фонд $5,381,235 в Индиън Уелс, където навакса изоставане от сет пасив срещу Слоун Стивънс, отстранявайки сънародничката си с 6:7(3), 6:2, 6:2.

За целия двубой Серина направи 52 непредизвикани грешки и 9 двойни грешки, но въпреки това намери начин да измъкне трета победа от четири сблъсъка със Стивънс.

Световната №1 започна срещата изключително разконцентирано и допусна пробив още в откриващия гейм, в който спечели само две точки, като и двете дойдоха след асове. Малко по-късно Серина предаде и второто си подаване след две непредизвикани и две двойни грешки, но тя нямаше никакво намерение да предаде лесно сета, моментално отвърна на удара с три поредни гейма и изравни за 3-3.

В седмия гейм Уилямс допусна цели три двойни грешки, но все пак съумя да се измъкне подаването си, след като преди това отрази и два брейкбола. При 5-4 световната №1 от своя страна се добра до шанс за пробив, но в крайна сметка всичко трябваше да се реши в тайбрек, в който Стивънс се възползва по най-добрия начин от грешките на съперничката си и поведе със сет аванс.

На старта на втората част Слоун също направи гейм с три двойни грешки, а опитната ѝ противничка нямаше нужда от повече подаръци и моментално реализира пробив. Малко по-късно Серина отново спечели подаването на младата си сънародничка и без особени затруднения вкара мача в решителен трети сет, в който реализира нови два пробива и се поздрави с крайната победа след 2 часа и 6 минути игра.

Следващата съперничка на Уилямс ще се определи от мача между Елина Свитолина и Тимеа Бачински.

Коментарите са изключени за И Шарапова отпадна от Индиън Уелс, Федерер взе сладък реванш от Сепи