Дрифт и емоция в подножието на Царевец

Неотдавна в автомобилния свят се роди нова порода малки, секси състезателни колички, наречени Volkicars. Aвтомобилите са уникална разработка на турския пилот Волкан Ъшък, дълги са 3 метра и са доста атлетични – теглото им е едва 530 кг.

В неделя във Велико Търново се проведе втори кръг от едномарковия шампионат V1 Challenge България, който вече втора година буди заспалите летни улици на редица български градове.

И този път купата бе присъдена на дрифт шампиона Александър Язов, който я получава за втори път след като завърши на първо място и в първия кръг на шампионата на обновената писта „Дракон“.

Язов успя да завърши състезанието с общо време 18:51:11.379. Втора позиция зае Григор Григоров с общо време 18:51:14.679, следван от третия в класирането Костадин Щерев с общо време 18:51:15.612. Така след два кръга на шампионата V1 Challenge България лидер в класирането е Александър Язов с 20 точки, следван от втория Григор Григоров с 16 т.

Жителите на старата столица за първи път станаха свидетели на вълнуващите надпревари с мощните автомобили Volkicar и невероятни дрифт демонстрации от шампиона на България Павлин Пенев, Цветан Радев и Стефан Петров. Пилотите бяха съпроводени и от красивите момичета на Hyundai, начело с новата Мис Автомобилизъм 2015 – Марина Колева.

Не по-малко интересен за феновете на моторните спортове беше и Safety car-а на състезанието – Hyundai i20 Coupe R1, разработен специално за друг интересен едномарков шампионат – Hyundai Racing Trophy.

За съпреживяване на събитието – вижте галерията.