Драма с дузпи донесе първа титла за Чили на Копа Америка

Чили спечели титлата на Копа Америка за първи път в историята си. Домакините на тазгодишното издание зарадваха феновете на препълнения национален стадион в столицата Сантяго след победа с 4:1 над Аржентина след изпълнение на дузпи (0:0 в редовното време и продълженията).

„Гаучосите” бяха изключително разконцентрирани при ударите от бялата точка и единствено Лионел Меси успя да вкара. Гонсало Игуаин стреля над гредата, а Клаудио Браво спаси удар на Евер Банега.

За Чили дузпите вкараха Матияс Фернандес, Артуро Видал, Карлес Арангис и Алексис Санчес.

Редовното време и продълженията завършиха при резултата 0:0. И двата отбора имаха възможност да отбележат още през първата част, но Алексис Санчес за Чили и Серхио Агуеро, Анхел ди Мария за Аржентина пропуснаха.

Ди Мария получи контузия в средата на първата част и бе заменен от Езикел Лавеци, който можеше да открие резултата в добавеното време, но стреля право в Браво.

Интересни ситуации през втората част почти липсваха. Алексис Санчес отново можеше да отбележи, но стреля покрай вратата.

В заключителните секунди на редовното време светкавична контра за малко не донесе успеха на „гаучосите”. Меси намери Лавеци наляво, той пусна за Игуаин, който от по-малко от метър от минимален ъгъл прати топката във външната част на мрежата.

В двете продължения и двата отбора трудно организираха атаки и отново не успяха да си отбележат голове. Така се стигна до дузпите, при които отборът на Чили бе по-точен и стигна до победата с 4:1.

Така, Аржентина остава без трофей на Копа Америка от 1993 година, докато Чили успя да завоюва първото си златно отличие на турнира пред собствена публика.

Коментарите са изключени за Драма с дузпи донесе първа титла за Чили на Копа Америка