Отборът на Монако отпадна драматично на полуфиналите на турнира за Купата на Лигата на Франция. Монегаските отстъпиха на своя стадион „Луи II“ на Бастия с 6:7 след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията двата тима не успяха да си отбележат голове – 0:0, което означаваше, че след 120 минути игра дузпите трябваше да определят съперника на Пари Сен Жермен на финала.

FOOTBALL : Nantes vs Monaco - Ligue 1 - 24/08/2014

В крайна сметка, Бастия успя да излъже съперника си и си уреди среща с Ибра и компания. Във вторник вечерта ПСЖ надви с 1:0 като гост Лил в първия полуфинал. Българският нападател Димитър Бербатов бе титуляр за Монако и игра до 97-ата минута, когато старши треньорът на домакините Леонардо Жардим реши да го смени с Лейвин Курзава. В средата на първата част 34-годишният благоевградчанин имаше доста добра възможност да порази вратата на Бастия, но не успя да го стори.

След като зрителите на „Луи II“ не видяха гол за 120 минути дузпите трябваше да дадат отговор на въпроса кой да се изправи срещу ПСЖ в прекия спор за трофея. Стекеленбург спаси две дузпи, но и това не се оказа достатъчно, за да се класират на финала монегаските. Жоао Моутиньо можеше да изпрати на финала Монако, но сбърка при петата дузпа. При 6:6 пък Набил Дирар уцели греда и това даде шанс на бившия футболист на Монако Себастиен Скилачи да сложи точка на спора. С хладнокръвно изпълнение опитният защитник преодоля Стекеленбург и класира Бастия на финала.

<iframe frameborder=“0″ width=“690″ height=“360″ src=“//www.dailymotion.com/embed/video/x2gfgkz“ allowfullscreen></iframe><br /><a href=“http://www.dailymotion.com/video/x2gfgkz_penalties-monaco-6-7-bastia-04-02-2015-coupe-de-la-ligue_sport“ target=“_blank“>Penalties – Monaco 6-7 Bastia – 04-02-2015…</a> <i>by <a href=“http://www.dailymotion.com/LiG2Fr“ target=“_blank“>LiG2Fr</a></i>

Коментарите са изключени за Бербатов и Монако отпаднаха на полуфиналите в турнира за Купата на лигата във Франция