14 умения, които да овладеете, преди да навършите 30 г.

млади хора
1. Да бъдете честни – когато закъснеете за среща, просто си признайте, не се оправдавайте с трафика. Никой не иска да знае защо сте закъснели. Просто се извинете.
2. Да приемате критики – за да успеете, трябва да приемате критики и да не мислите лошо на хората, които посочват грешките си.
3. Да започнете интересен разговор – няколко добри думи с човека до вас може да ви срещне с нов приятел, колега/шеф, с бъдещата ви половинка.
4. Да поискате нещо – ако не си поискате, много трудно някой ще ви го даде даром и по своя инициатива.
5. Да спазвате обещанията си – вече не сте на 15, хората разчитат на вас. Предадете ли това доверие повече от веднъж, много вероятно да загубите важен човек за вас.
6. Да комуникирате ефективно – ако сте от хората, които винаги изказват идеите си, пробвайте веднъж само да слушате. Ако сте от срамежливите – говорете повече. Поставяйте се в леко неудобни за вас ситуации, които обаче могат да ви донесат много позитиви.
7. Да не се отказвате – от тук нататък животът ще става все по-труден. 20-те са годините, в които е добре да се приготвите за времето на 30-те и 40-те, в които ще имате двойно и тройно повече отговорности и причини да бъдете нещастни, обидени или предадени.
8. Да показвате само добрата си страна – когато дойде време за важна среща (интервю за работа/устен изпит/среща), е добре да прикриете недостатъците.
9. Да се справяте с гнева – гневът може да бъде и конструктивен, само да знаете как да го използвате. Насочете го в създаването на нещо ново, влейте емоцията в работата си.
10. Да живеете с това, което изкарвате – не се опитвайте да водите живот, който ще ви банкрутира. Да, всеки обича лъскавите неща, но въпросът е колко от тях наистина може да си позволите.
11. Да се справяте с отказите – 20-те е времето, в което да опитвате нови неща. Сменяйте работата, ако не ви удовлетворява, влюбвайте се, приемайте нестандартни предложения. Трудно е, но ще осъзнаете, че не на всеки въпрос се отговаря с „да“.
12. Да учите без учебник – учението не е задължително да е в училище. Стремете се към знание – учете чужди езици, запишете се на извънкласни дейности, започнете да свирите на инструмент – което ви се струва най-подходящо. Не ограничавайте възможностите си.
13. Да приемате, че всичко се променя – не бързайте да си правите планове за живота. Не много хора на 20 г. имат истинска представа за себе си след още толкова. А и да имат, при не всички се получава.
Споделяне
Харесва ми
Споделяне