Оскари 2017: Фаворитите на Chronicle

Манчестър край морето
Най-добра актриса в главна роля 
Всички смятат, че Ема Стоун ще взема наградата и това най-вероятно ще се случи. Но ние някак клоним към великолепното, мръснишко и доста социапатично изпълнение на мадам Изабел Юпер в чудесния „Тя“ на Пол Верховен.
Най-добър актьор в главна  роля 
Не, не вярваме, че Райън Гослинг ще вземе Оскара, защоо сме твърдо убедени, че Кейси Афлек заслужава наградата тази година. Той вече взе БАФТА и Златен глобус за изпълнението си и вярваме Оскарът е негов.
Най-добър режисьор 
Деймиън Шазел е най-младият номиниран в своята категория и един от най-ладите номинирани режисьори изобщо. Той е само на 31 години, които навърши преди седмици през януари. Шазел обича киното, така както ние го обичаме. И го прави добре. Ако La la land не ви допада, то опитайте първият му филм Whiplash, след който ще разберете, че този млад чудесен мъж, е заслужил наградата си много отдавна. Оскарът за режисура, според нас, отива за него.
Най-добра актриса в поддържаща роля 
Мишел Уилямс беше нашият фаворит и на Златните глобуси в същата категория. Това не се е променило и нито една от останалите актриси, номинирани в тази категория, колкото и да са чудесни, не може да направи това. Мишел заслужаваше златна награда още преди няколко години, когато изигра иконата Мерилин Монро. А преди това и за драматичното си изпълнение в My Blue Valentine. „Манчестър край морето“ й носи 4-та номинация за „Оскар“, отдавна заслужен, вярваме.
Най-добър актьор в поддържаща роля 
Един от любимите ни филми тази година - мрачната отмъстителна приказка на Том Форд - „Хищници в мрака“ беше несправедливо пропусната от Академията. С изключение на Майкъл Шанън. Той и Арън Тейлър Джонсън, който пък взе Златен глобус за изпълнението си в същата категория, са онези, които искаме да гледаме на голям екран. И да им даваме награди. За нас Оскарът тук е за Майкъл Шанън.
Най-добър оригинален сценарий 
Ако някой случайно не е гледал „Омарът“ на Йоргос Лантимос, то е редно да поправи тази несправедливост. Крайна, дръзка, сюрреалистична приказка за секса и любовта, която ще ви задъха. Най-оригиналната история, която сме гледали за последните две години. „Оскар“ за него и неговият сценарий.
Най-добър адаптиран сценарий 
Един от филмите на годината безспорно е „Първи контакт“ на Дени Вилньов. Пропускането на номинация за Ейми Адамс за него е лошо безобразие от страна на Академията. Сценаристът Ерик Хейсерер, написал няколко приятни хоръра за кино, сред които новата версия на „Нещото“ от 2011-а, взима кратката новела на Тед Чен и пише онова, което се превръща в един от най-чудесните и различни филми на 2016-а. Нашият фаворит тук е той.
Споделяне
Харесва ми
Споделяне