Бели мечки превзеха руска метеорологична станция – не се оплакват

| от |

Известно е, че ако човек изчезне, природата бързо ще консумира всички негови следи и ще се възстанови за отрицателно време, но на този етап планетата няма успех, поне не и за известно време. Фотографът Дмитри Кокх успява да докаже това със своята дълга 2-годишна разходка в дивото. Неговата задача е да улови дивия живот на белите мечки в техния естествен хабитат, като по тази причина избира остров Врангел – защитаван от Юнеско в руския Далечен изток.

По време на буря, неговият кораб трябва да се отклони и да търси прикритието на малкия остров Колючин. Именно там разбира, че полярните мечки са успели да се приютят в стара съветска сграда, като изобщо не се притесняват да съжителстват спокойно през лятото. Според информация на The Guardian, малкият остров е известен със своя полярен климат. Станцията затваря врати през 1922 г. и оттагава е нещо като призрачен град, където са изпращани съветски учени. За изненада на Кокх, в сградата живеят около 20 полярни мечки. С помощта на дрон и перки за по-ниско ниво на шум, той успява да заснеме животните, без да ги притесни и да ги направи по-агресивни.

Докато преминавали близо до острова, който се намира по северното крайбрежие на Чукотка, изследователите забелязали движение по прозорците. С доближаването си виждат, че вътре има мечки, които обаче никога не могат да бъдат забелязани с какъвто и да е интерес към сгради. По време на пътешествието си, фотографът за първи път вижда толкова лед по арктическата брегова линия.

Според предишни изследвания, мечките се насочват към Врангел, използвайки леденото покритие, за да стигнат до него. Според учени като Анатоли Кочнев, ледовете и по-студеният климат, най-вероятно са били и основната причина, да се прекрати експедицията за тази година. Още по-забавното е, че мечоците са разкрили своята локация, без да се налага на никого да ходи до ледовития остров. Според фотографа са около 20 мечки, които са останали да почиват и да се радват на по-доброто време.

Фотографите все пак трябва да се разхождат с оръжие, защото не е ясно колко агресивни са животните, все пак през зимата могат да свалят килограми и все още да бягат със скорост от около 30 км/ч. Според Daily Mail, половото разделение при мечките е видимо. Женските са останали на брега, за да се грижат за малките, докато мъжките са успели да се настанят в резиденцията. Поради вроденото им любопитство, същите винаги ще започнат да надникват през прозорците и да гледат какво се случва в една стая, това не може да ги откаже дори да се настанят, ако не забелязват опасност.

Мечките дори са измислили и нова идея, за да се защитават, когато има ловци, предпочитат да се крият в сградите и да поканят преследвачите си за частно парти. На остров Врангел също има популация, но е много по-малка. Според някои изследователи, до края на този век е възможно да изгубим популацията, след като движението им се нарушава и ловът става още по-сериозен. Всичко зависи от следващите няколко години, особено след като са защитени от полярните студове.

 
 
Коментарите са изключени за Бели мечки превзеха руска метеорологична станция – не се оплакват

Повече информация Виж всички