Знаете ли, че има клуб за хора, които са катапултирали от самолет, и организация за хора, които просто гледат облаците?
Прочетете още, за да научите за тези и много други странни клубове… в някои от които можете да кандидатствате и вие!
Клуба на катапултиралите със седалки Мартин-Бейкър
Мартин-Бейкър е компания за катапултиращи седалки за военни самолети. Пилотите, които са активирали своите седалки от тази фирма и са оживели, са официално въведени в Martin-Baker Ejection Tie Club. Те получават вратовръзка, игла за вратовръзка, нашивка, сертификат и членска карта като всеки от тези артикули е украсен с червен триъгълник, с който по принцип се означават катапултните седалки. До момента клубът има повече от 6000 регистрирани членове.
Клубът на Гъсеницата
Caterpillar Club, основан през 1922 г., е световна организация за пилоти от военната и цивилната авиация, които са успели да спасят живота си с парашут. Защо точно гъсеница ли? По онова време парашутите са се правили от коприна, така че метафората за гъсеница, която се обвива в безопасен пашкул, след което излиза от него и полита, се приема за подходяща от основателите на клуба. Смята се, че през годините през него са минали повече от 100 000 души, включително Джордж Х. У. Буш и Чарлз Линдберг.
Бохемският клуб
Потайният, съставен само от мъже Бохемски клуб се събира веднъж годишно, за да лагерува в гората Бохемиан Гроув в окръг Сонома, Калифорния. Какво точно се случва там обаче никой не е съвсем сигурен. Но има някои слухове – говори се, например, че някои аспекти на проекта Манхатън са били планирани там. Известни членове и гости на клуба включват Хърбърт Хувър, Уилям Рандолф Хърст, Джек Лондон, Доналд Ръмсфелд, Хенри Кисинджър и Роналд Рейгън.
Белизийският клуб
Белизийският клуб е женският отговор на Бохемския клуб, но с по-публична мисия: да помогне на жените лидери да изградят доверени отношения помежду си и да помогне на изгряващите таланти да стигнат до върха в съответните си браншове.
Клуба на учените с буйни коси
Вие сте учен? Имате ли необяснимо красива, буйна коса? Тогава сте идеалният кандидат за Клуба на учените с буйни коси (The Luxuriant Flowing Hair Club). Има само четири стъпки, които стоят между вас и членството: снимково доказателство за споменатата пищна коса (има стриктно правило за дължина – под ключицата); да знаете към кой клон на клуба искате да се присъедините; връзка към сайта на вашия работодател (университет, лаборатория или въобще някаква друга научна институция), който да легитимира научните ви пълномощия; и съдържателно изявление за това защо искате членство. Желаем ви успех!
Проекта Стив
Клуба на учените с буйни коси не е единственият странен клуб хората, посветени на науката – ако сте учен и се казвате Стив, Проектът Стив може да е точно за вас. Това е едно донякъде шеговито начинание на няколко човека, които искат да докажат, че за креационистите могат лесно да получат подписите на стотици учени под текстове против еволюцията; самото количество подписи може да създаде впечатление, че еволюцията е сериозно поставена под въпрос от професионалисти, когато всъщност не е така. Проектът Стив показва, че могат да бъдат събрани стотици подписи на учени, без това да доказва нищо… освен колко лесно е да се получат такива подписи. Ако сте Стив (с какъвто и да е правопис или производен вариант на името), можете да се присъедините към проекта.
Асоциацията на мъртвите
Асоциацията на мъртвите хора не е това, което си мислите: да си жив всъщност е едно от изискванията за членство. В средата на 70-те години Лал Бихар открива, че е мъртъв… на хартия; негов роднина го бе обявил за починал, за да получи дяла му от семейно наследство. На Бихар му отнема зашеметяващите 17 години, за да поправи тази грешка. Разочарован от изключително бавния процес да бъде обявен отново за жив, той формира група за подкрепа, за да помогне на други хора, които по каквато и да е причина преминават през същото.
20-минутното общество
20-минутното общество в английския университет в Нюкасъл е свързано с изненади и веселби, с акцент върху изненадата. На всеки две до три седмици неговите членове получават съобщение с конкретно място, на което трябва да пристигнат в рамките на 20 минути: от кръчми до ледени пързалки, членовете никога не знаят какво ги очаква. Клубът също така провежда ежегодно официално събитие, на което има томбола за мистериозна ваканция. Авантюристичният елемент на обществото се оказва привлекателен и в из Обединеното кралство се появяват още подобни клубове.
Клубът на прилива в Пътни
Никой не иска членство в Клубът на прилива в Пътни… Защото членовете се въвеждат без тяхна воля – просто когато паркират твърде близо до река Темза в частта й в квартал Пътни в Лондон и не успеят да преместят колите си преди приливът да дойде. Новите членове се въвеждат чрез снимки на официалните страници на клуба в Туитър и Фейсбук.
Клуб Развалини
Сбирките на Клуб Развалини вероятно са малко тъжни. Членовете са архитекти, които са създали сгради, които са смятали за стабилни, само за да ги видят умишлено унищожени в рамките на живота си (случайните пожари не се броят.) Няма официален процес за постъпване в клуба, казва секретарят му, и добавя: „Ние сме уникални с това, че самото знание какво е станало със сградата ви е достатъчно, за да станете член!“
Обществото на любителите на облаци
Кой не обича красивите облаци? Обществото на любителите на облаци е клуб именно на тази тема. Според техния манифест, те вярват, че облаците са системно, но несправедливо оклеветявани; че са израз на настроенията на атмосферата; и че тези, които ги съзерцават, ще спестят пари от терапия.
Ако главата ви винаги е в облаците, това е точно обществото за вас.