В дъждовното време, което предстои и все по-късите дни, няма що по-хубаво от готина книга, с която да запълните времето си.
Нашите пет предложения, с които стартираме тази седмица са както винаги разнообразни. Надяваме се да си хаесате по нещо.
Приятно четене!
Йоана Мирчева, „Слепи срещи“
Йоана е един от любимите ни нови български автори. Чели сте нейн текст и в chronicle и ако искате може да си го припомните тук. Нейният първи сборник с разкази пък съдържа най-добрите й неща, които е писала за блога си, за кеф или „Пощенска кутия за приказки“. Наскоро книгата й получи втори тираж и няма да съжалявате, ако си я вземете.
Елиф Шафак, „Речник на погледите“
Единственият човек, който може да измести Елиф Шафак по продажби у нас е Джон Грийн, но това никога няма да се случи с женските сърца. Шафак е един от любимите автори на много дами у нас. „Речник на погледите“ е вторият роман в кариерата на Шафак и е определян за един от най-ексцентричните. Историята пък разказва за любовта на най-странната двойка, която сте срещали – жена с наднормено тегло и нейният любим, който е джудже.
Филип Рот, „Писателят призрак“
Филип Рот е американски писател известен с многообразните си образи и истории, които разказва. Най-новият му роман у нас всъщност е една от ранните му творби и е доста странен психотрилър, който разказва за трима писатели, които гледат един в друг… Ако сте почитатели на стила на Рот, то този роман ще ви допадне истински.
Ники Пелегрино, „Летовничките“
Ники Пелегрино ще ви върне към топлите дни с този си роман. Той отново ще ви пренесе в красива Италия, където група приятелки решават да си направят женско пътешествие. Изключително приятелн женски роман за любовта и приятелството.
Емили Сейнт Джон Мандел, „Станция единайсет“
Апокалиптичен трилър, в който хората загиват за близо две седмици от неизвестен вирус. Цялата история е пречупена през група от актьори, които играят „Сън в лятна нощ“ на малкото оцелели. Като се движи напред-назад във времето – от бляскавите години преди срива, през мъчителния му процес, до по-кротките времена две десетилетия след него – „Станция Единайсет“ разкрива съдбата и мислите на оцелелите и на загиналите, на младите, които едва помнят стария свят и на онези, които не са доживели да видят края му.