Както предишни пъти, така и в настоящата надпревара за място в парламента, Партията на независимостта на Великобритания (ЮКИП), водена от Найджъл Фарадж, залага основно на идеята за отказ от членство на страната в Европейския съюз.
Според манифеста на политическата група, представен във видео на сайта на партията, по този начин ще се спестят 10 млрд. паунда годишно. С идването си на власт политическата група обещава и премахването на някои от вече въведените регулации на ЕС.
По отношение на емигрантите в страната Фарадж и последователите му обещават да не допускат до държавни помощи новодошли, които не са плащали данъци и национални осигуровки в продължение на 5 години от пристигането си.
В същото време, ако вземат участие в парламента, депутатите на ЮКИП ще се борят и за намаляване на чуждестранната помощ предоставяна от Великобритания от досегашните 10 млрд. паунда на 2 млрд.
Във вътрешнополитически план партията на Найджъл Фарадж е готова да въведе 30% подоходен данък за тези граждани, които получават между 42 285 паунда и 55 000 паунда годишно.
Бъдещите депутати искат да се откажат и от данъците върху скъпи имоти, известни като „данък имение“, както и от намаляването на помощите за домакинството за тези семейства, които живеят в държавно жилище, с една спалня повече от необходимите, или т. нар. „данък спалня“. ЮКИП ще настоява и премахването на данъците върху минималната работна заплата и полученото наследство.
Партията предвижда и облекчения при заплащането на здравни услуги, в това число и премахване на таксите за болнични паркинги в цяла Англия.
ЮКИП обещава също да спести и близо 8 млрд. паунда на година като прекрати уестминстърските субсидии на Шотландия, Уелс и Северна Ирландия.
ЮКИП смята също така да похарчи допълнителни 3 млрд. паунда за отбрана като също така създаде нов държавен департамент за ветераните, който ще има и свои собствен министър.
Обещания има и за гарантирана работа в полицията затворите или граничните служби за всички, които са служили във въоръжените сили на страната в продължение на 12 години. /БГНЕС