Ливърпул наказа Сити с далечни изстрели

Отборът на Ливърпул продължи с отличното си представяне от началото на календарната година и победи шампиона Манчестър Сити с 2:1 в мач от 27-ия кръг на Висшата лига.

„Червените“ се намират в страхотна форма в последните седмици и днес бяха по-настоятелни на „Анфийлд“, като в крайна сметка заслужиха трите точки. Те поведоха в резултата в 11-та минута, когато капитанът Джордан Хендерсън се разписа с феноменален изстрел от далечно разстояние.

„Гражданите“ отговориха с натиск, който даде резултата в 26-та минута, когато Серхио Агуеро намери отлично Един Джеко в наказателното поле, а босненският нападател не сбърка сам срещу Симон Миньоле. Нивото на игра на гостите значително падна след почивката, като те изглеждаха безидейни в атака. Мърсисайдци изглеждаха по-вдъхновени и стигнаха до втори гол след нов изключителен удар от далеч, този път дело на Фелипе Коутиньо.

До края възпитаниците на Мануел Пелегрини не успяха да отговорят и допуснаха нова грешна стъпка в преследването на Челси. Ливърпул се изкачи до 5-та позиция, с равен брой точки с 4-ия Арсенал, който днес посреща Евертън. /БГНЕС