Григор отпадна в Париж след страхотна игра

Григор Димитров отпадна на 1/8-финалите на турнира от сериите „Мастърс“ в Париж след загуба от Хуан Мартин дел Потро с 1:2 сета (6:3, 3:6, 4:6) в мач, продължил час и 45 минути.

Първият сет се разви по перфектен начин за българския тенисист. Още в четвъртия гейм при 2:1 Гришо стигна до първия пробив в мача. Той успя да запази преднината си и сервирайки при 5:3 затвори сета в своя полза.

Във втората част Григор срещна сериозни затруднения със сервиса си. Още при първото си подаване той допусна изоставане с 15:40, но благодарение на силния си начален удар спаси гейма. Димитров направи три поредни аса, за да отрази двата брейкпойнта на петия в света и общо четири поредни точки и изравни – 1:1. При 2:1 за Дел Потро ситуацията се повтори. В шестия гейм аржентинецът все пак успя да направи пробив и в крайна сметка спечели с 6:3.

Третият сет започна с гейм за българина, затворен след прекрасен минаващ удар по правата. И двамата много лесно взимаха своите подавания до 4:4. След това играта на Григор се пропука. Дел Потро проби, спечели подаването си и след 6:4 в сета стигна до успеха.