40 гола бяха вкарани в Шампионската лига (видео)

Група „Е“

Байерн – Рома 7:1

Отборът на Байерн разгроми Рома със 7:1 като гост в мач от група „Е“ на Шампионската лига. Това бе трета поредна победа в надпреварата за тима, воден от Хосеп Гуардиола. Полузащитникът Ариен Робен се отчете с два гола за успеха на баварците.

Холандецът откри резултата още в 9-ата минута на срещата. Марио Гьотце удвои преднината на гостите в 23-ата минута, а две по-късно Роберт Левандовски направи резултата класически. Робен вкара втория си гол в мача 15 минути преди края на първото полувреме. Томас Мюлер направи 5:0 от дузпа в 36-ата минута. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на защитника Костас Манолас в наказателното поле на Рома.

Тимът на Руди Гарсия се разписа през втората част, когато котдивоарският национал Жервиньо вкара с глава в 65-ата минута на срещата.

По-рано отново нападателят удари гредата, а Мануел Нойер отрази удар на Алесандро Флоренци секунди по-късно.

Влезлият като резерва Франк Рибери покачи на 6:1 в 78-ата минута, а две минути по-късно Джердан Шакири оформи крайния резултат.

След победата Байерн е едноличен лидер в група „Е“ с актив от 9 точки. Рома остава на втора позиция с 4.

ЦСКА (Москва) – Манчестър Сити завършиха 2:2

Отборите на ЦСКА (Москва) и Манчестър Сити завършиха 2:2 в мач от група „Е“ на Шампионската лига. Срещата на „Арена Химки“ се игра пред празни трибуни заради наказание на руснаците. Българският национал Георги Миланов игра цял мач за ЦСКА (Москва).

Гостите си осигуриха два гола преднина след първото полувреме с голове на Серхио Агуеро в 29-ата минута и Джеймс Милнър осем минути по-късно. ЦСКА (Москва) намали резултата с попадение на влезлия като резерва Сейду Думбия в 64-ата минута, а Начо донесе точката за своя тим след като се разписа от дузпа четири минути преди края. 11-метровият наказателен удар бе отсъден заради нарушение на Александър Коларов срещу Думбия.

За ЦСКА (Москва) това бе първа точка в Шампионската лига този сезон, докато Манчестър Сити е с актив от 2 точки.

Група „F”

Барселона – Аякс 3:1

Тимът на Барселона победи с 3:1 като домакин Аякс в мач от група „F” на Шампионската лига. Нападателят Неймар откри резултата в 7-ата минута, а аржентинецът Лионел Меси покачи на 2:0 17 минути след това. Единственото попадение за Аякс отбеляза влезлият като резерва Анвар ел Гази в 88-ата минута, а в добавеното на срещата влезлият като резерва Сандро Рамиреш оформи крайното 3:1.

Във временното класиране Барселона е с актив от 6 точки, докато Аякс продължава да бъде с 2.

АПОЕЛ (Никозия) – ПСЖ 0:1

Отборът на АПОЕЛ (Никозия) загуби с 0:1 като домакин на Пари Сен Жермен в двубой от група „F” на Шампионска лига. Единственото попадение в срещата отбеляза Единсон Кавани в 87-ата минута на срещата.

Двубоят пропусна шведският нападател Златан Ибрахимович, който продължава да лекува контузия в петата.

След победата ПСЖ излезе начело в групата, с точка повече от втория Барселона. Тимът на АПОЕЛ остава на последно място с една точка.

Група „G”

Челси – Марибор 6:0

Челси победи Марибор с 6:0 като домакин в двубой от група „G” на Шампионската лига. Това бе втори успех за тима на Жозе Моуриньо в надпреварата този сезон, а мачът ще се запомни с двете дузпи за „сините“. Два гола за Челси отбеляза Еден Азар, който се разписа в 77-ата от дузпа и 90-ата минута .

Лоик Реми откри резултата в 13-ата минута, а десет минути по-късно нападателят Дидие Дрогба удвои преднината с гол от дузпа. Капитанът Джон Тери направи резултата класически в 31-ата минута, а Митя Вилер си отбеляза автогол в 54-ата.

Челси е лидер в група „G” с актив от 7 точки, докато Марибор е на трета позиция с 2.

Шалке 04 – Спортинг (Лисабон) с 4:3

Отборът на Шалке 04 победи Спортинг (Лисабон) с 4:3 в мач от група G” на Шампионската лига.

Немците направиха пълен обрат, след като губеха в резултата след попадението на Луиш Нани в 16-ата минута. Шалке поведе с 3:1 с голове на Чинеду Обаси в 34-ата, Клаас-Ян Хунтелаар в 59-ата и Бенедикт Хьоведе в 60-ата минута.

Спортинг остана с човек по-малко на терена в 33-ата минута след втори жълт картон на защитника Маурисио. Въпреки това португалците успяха да стигнат временно до равенството благодарение на двата гола на Адриен Силва – в 64-ата минута от дузпа и в 78-ата.

Нападателят Ерик-Максим Чупо-Мотинг донесе победата за Шалке с гол от дузпа в добавеното време на срещата.

Тимът на Шалке е втори в група „G” с 5 точки, а Спортинг е с четири по-малко на четвърта позиция.

Група „Н“

БАТЕ Борисов – Шахтьор (Донецк) 0-7

Отборът на БАТЕ Борисов допусна домакинска загуба с 0:7 от Шахтьор Донецк в мач от група „Н“ на Шампионската лига. С пет гола за победата се отчете Луис Адриано, който на два пъти се разписа от дузпа, а освен това бе точен в 37-ата, 40-ата и 44-ата минута. Останалите попадения бяха дело на Алек Теиксиера в 11-ата и Дъглас Коста в 35-ата.

Това бе първа победа за Шахтьор в груповата фаза на Шампионска лига този сезон, като тимът се изкачи до второто място в група „Н“ с актив от 5 точки. БАТЕ Борисов е трети с 3.

Порто – Атлетик Билбао 2:1

Отборът на Порто победи с 2:1 Атлетик Билбао в мач от група „H” на Шампионската лига. Домакините поведоха с гол на Ектор Ерера в края на първата част, но Гилермо Фернандес възстанови равенството в 58-ата минута. Нападателят Рикардо Куарешма донесе победата за Порто в 75-ата минута.

След победата Порто е лидер в групата със 7 точки, а Атлетик е на последно място със само една точка./ „Фокус“

Коментарите са изключени за 40 гола бяха вкарани в Шампионската лига (видео)