Единствено „Индустриална зона Варна“ не е изпълнила изискването да не концентрира над 25% от средствата си в една банка.
Лукарски съобщи всяко от подчинените му дружества каква сума, при каква лихва има в банката към онази дата както и какъв процент от парите му, депозирани в банки е тя. За всички той съобщи, че съответните сметки в КТБ са останали в резултат на проведени процедури за избор на банки, които бяха приети с постановление на служебното правителство на Марин Райков, предаде „Дневник“.
„Индустриална зона Варна“ към края на юни миналата година е държало общо 26.94% от парите си в КТБ или 2.925 млн. лв.
Близо до разрешените 25% на сто са изпразнената от дейност Държавна консолидационна компания (ДКК), която е имала 1.502 млн. лв. или 22.62 на сто от парите й. В тази компания постъпват парите от приватизация, които се връщат после в бюджета, вместо да отидат в така наречения Сребърен фонд.
Българската агенция за експортно застраховане има блокирани в КТБ 3.470 млн. лв. или 12.13% от всичките си средства. „Ел Би Булгарикум“ – 1.432 млн. лв. или 21.75 на сто, „Кинтекс“ – 6.461 млн. лв. ВМЗ-Сопот е имало 159 284 лв. в КТБ към края на юни, което е близо 58 на сто експозиция, но сметката му е била блокирана от НАП още преди да се приеме постановлението.