Родителите ни канят гости вкъщи, гостите идват и започва вечеринка. В хода на вечеринката идва моментът, в който на висок глас да поискаме нещо, което в друга ситуация те биха ни отказали. Но сега не могат, защото ще се изложат пред гостите, че не се грижат добре за подопечното си.
Всички знаем този метод от времената, когато бяхме малки и безвластни:В деня, в който започва европредседателството ни, има организирани 9 протеста. В подкрепа на Истанбулската конвенция, протест за правата на пенсионерите, митинг на „Гражданска инициатива за Суверенитет на България и държавите по света“, два протеста – „за“ и „против“ втория лифт над Банско, протест на полицаите. Това са само някои от тях, очевидно, но само един е дневен – останалите са за след 17:00 часа.
Та ако и вие искате нещо – санирането да не изисква подписите на всички в блока, зелената зона да бъде само на „Витошка“, винетките да само за хора с чужди номера или със зелена карта, ей такива неща – сега е моментът. Правителството отдели 100 милиона лева за МВР – това е едно добро начало.
За целта трябва да сме организирани много добре. Кажете на всичките си възрастни и вече сенилни съседки, че организирате протест за по-високи пенсии. След това ги заведете на фонтаните пред НДК (защото пилоните ще са заети естествено, вие не сте единственият човек с подобен предприемачески дух) и им раздайте табелки и плакати с надписи от рода „Цариградско – пешеходна“, „Казаните не са престъпници“, „Джойнта – левче“ или каквото там ви е на душата. Сега е моментът да се иска!
Другият вариант е, но трябва или да сте с връзки, или сам вие да сте учител, да изведете децата по време на Час на класния или Труд и техника (ако още има такива екзотики в училище) малко навън. Минавайки пред НДК просто направете същото като с възрастните – табелка на всяко дете. Може би молбите за казаните или разни други легализации няма да са подходящи в ръцете на децата, но лозунги като „Тате се изнервя като няма ракия и бие мама“ биха помогнали хем на домашното пивоварство, хем на Истанбулската конвенция. Всякакви варианти са възможни – оставете вашият в коментарите, нека създадем общество и да си помагаме взаимно за държавата, която искаме.
Държавата обаче трябва да се справи със създалия се неловък грозд от митинги – с бързи импровизации. Най-бързият и безболезнен начин е управляващите да нарекат 11 януари Национален ден на протеста. Така всички митинги, организирани на тази дата, ще имат по-скоро символичен, парти характер, отколкото сериозен. Ще превърнем неловкото в един весел „Фест Протест“. Това е начинът управлението да ни изсъска: „После ще говорим, бягай да си играеш!“
Заповядайте всички на улицата.