Градинарят, който ще наследи милиарди от Hermes

| от |

Един от най-богатите хора в Европа и човек от 5-то поколение на милиардерите, може да се похвали с едно много смело решение. Никола Пуех е обявил официално, че няма да остави и стотинка на своите наследници и голяма част от неговите пари ще отидат за благотворителност. Подобни изказвания не са нещо ново, докато не открием, че Никола променя още един път завещанието си. Милиардерът е решил да осинови своя 51-годишен градинар и да остави своите милиарди на него.

Никола няма деца и винаги живее малко по-скрито от останалите милиардери. Никола е наследник на Тиери Хермес, който създава луксозните дамски чанти Хермес през 1837 г. и след това развива цяла модна линия, която и до днес е популярна. Никола е един от последните наследници на марката, но очевидно е бил достатъчно ядосан на останалите си роднини и е преценил, че неговите 11.5 милиарда няма да бъдат предоставени на близките или на благотворителност.

Неизвестният градинар е приел предложението и в момента Пуех се занимава с всички законови разпоредби, за да го осинови и след това да е спокоен, че средствата продължават да се изплащат. Никой не знае колко точно е служил неизвестния бъдещ милиардер, както и откъде се познават с френския богаташ, но според някои издания, въпросният градинар е от марокански произход, женен за испанка, отглеждащ две деца. Пуех възнамерява да осинови градинаря, което автоматично променя и движението на наследството, което се насочва към неговите деца. Всички останали детайли са изключително малко.

Недоволни има, включително и благотворителната организация Исократ, която е основана през 2011 г. от самия Никола. Очакването за свежи приходи е успяло да разочарова администрацията на фондацията. През 2023 г. е станало ясно, че те са били единствените противници на идеята за промяна на наследството. Пуех е подписал по-рано едно завещание, че възнамерява да остави своите пари на въпросната фондация, но след това е решил да го промени, особено след като става баща. По закон се оказва, че половината средства ще отидат при неговия наследник.

Фондацията е била създадена, за да защитава и промотира общественото мнение, както и да следи публичния интерес на журналисти и медийни организации, отговорни за създаването и подсилването на нивото на разследващите журналисти. Фондацията има 6 души в борда на директорите, докато Пуех играе ролята на президент. Очаквано е, че когато новините за промяната пристигат, именно тези хора смятат, че завещанието не може да се анулира и подобни маневри са скрити вратички.

Адвокатът на милиардера – Йорн-Алберт Бостелман е отказал коментар по темата, макар и да споделя пред други медии, че смята да даде пресконференция много скоро и да отдели основните факти, както и да отговори на всички възникнали въпроси по темата. Пуех става един от прогонените във фамилията и много години води борба с друг луксозен бранд, до днес все още притежава около 5.7% от дяловете на Хермес. След пандемията се е наблюдавал доста сериозен скок на търсенето на луксозни продукти, сред които и тези на Хермес, а цената и стойността на акциите се изстрелва доста високо – компанията се оценява на 230.8 милиарда долара. Следователно е ясно и защо неговият дял е на стойност от 11.5 милиарда долара.

Тъй като говорим за компания, която продава своите продукти за 5-6-цифрени суми и представя някои от най-добрите дизайни, логично е, че собствениците ще се смятат за едни от най-заможните на планетата. Тиери Хермес започва своята кариера през 1837 г. и има щастието да отвори своята работилница на един от големите булеварди в Париж. Бизнесът се разраства в Европа и скоро е разпознат от по-сериозните фамилии с благородническо потекло. Когато Чарлз-Емил поема бизнеса, отваря още магазини на ключови локации в града.

Синовете на Чарлз, Адолфо и Емил също продължават наследството, като Адолфо се отказва в един момент, надявайки се да преследва кариера в създаването на седла и други необходими атрибути за езда. Той никога не е вярвал, че първите автомобили ще имат някакъв невероятен успех. Емил насочва бизнеса в изцяло нова посока, патентова ципа и създава модна линия. През 1922 г. предлага и кожени дамски чанти, поставяйки и основите на една безумно голяма индустрия, която продължава да диктува трендовете в модата и до днес.

Стойността на компанията продължава да расте, като всеки един наследник е получил максимума от своята компания, единственият недостатък е, че въпросният джентълмен е решил да зарадва някой друг, освен хората в своята благотворителна агенция. Оказва се, че човек може да стане милиардер, при това без някакви огромни познания в безмилостния технологичен свят. Понякога е необходимо да имате добро отношение, да обичате природата и винаги да уважавате хората около себе си. Никога не знаете кой милиардер може да ви осинови, нали?

 
 
Коментарите са изключени за Градинарят, който ще наследи милиарди от Hermes

Повече информация Виж всички