Защо домакинските уреди не са издръжливи, както преди?

| от |

Много е вероятно, че ако имате домакински уред, който сте закупили преди 30 или 40 години, той все още работи. Или ако преди някоя друга година сте решили да го замени с нов, досега сто пъти сте се покаяли.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-
_74623811_465638145

Срокът на годност на уредите, които имаме е най-голямата жертва на желанието те да се продават повече. За да се продават повече, трябва да бъдат достъпни. Това означава по-евтини, а това означава чупливи.

Само за едно десетилетие, средният срок на употреба на една пералня е намалял с 3 години, е установила британската асоциация за търговия с бяла техника. Сега свържете този спад с падането на цените.

Втора причина за нашата лесна замяна на продуктите е нова онлайн покупка, което разкъса традиционното отношение на потребители с местните сервизи.

1

От един такъв сервиз, който е с традиция в бранша от 1927 -ма година казват, че хората преждевременно хвърлят повредилите се уреди.

Девет от десет перални и една трета от съвременните телевизори, които се изхвърлят могат да бъдат ремонтирани и да работят като нови, казват сервиза.

Защо толкова лесно изхвърляме домакинските електроуреди?

Казват, че е заради смартфоните. Те ни учат на нови версии и нови функционалности всяка година, оттам и нашето общо очакване, че годността на даден продукт е краткотрайна.

 
 
Коментарите са изключени за Защо домакинските уреди не са издръжливи, както преди?