Юнайтед приближи Арсенал и Сити

| от Sportcafe |

Манчестър Юнайтед се приближи само на точка от лидерите във Висшата лига след победа с 2:0 у дома срещу Уест Бромич в среща от 12-ия кръг.

„Червените дяволи“ обаче са с мач повече от Арсенал и Манчестър Сити, които играят днес.

Отборът на Луис ван Гаал реши двубоя след почивката след попадения на Джеси Лингард и на Хуан Мата от дузпа.

След тази победа Юнайтед е на четвърто място в класирането с актив от 24 точки.

В друга среща от кръга Саутхемптън победи с 1:0 като гост срещу аутсайдера Съндърланд с гол на Душан Тадич от дузпа в 69-ата минута. Най-тежкото наказание във футбола беше отсъдено заради нарушение на Ян Мвила срещу Райън Бъртранд.

Победата позволи на „светците“ да се доближат до лидерите в класирането с актив от 20 точки. Отборът, воден от Роналд Куман, е на седма позиция, докато лидерът Манчестър Сити има 25 точки преди утрешното си гостуване на Астън Вила.

Лестър Сити победи с 2:1 у дома срещу Уотфорд и заема трето място с 25 точки. Нголо Конте в 52-ата минута и Джейми Варди от дузпа в 65-ата минута осигуриха успеха в полза на „лисиците“.

Трой Дийни четвърт час преди края от дузпа вкара почетния гол за гостите, които заемат 11-а позиция с 16 точки.

Уест Хем и Евертън поделиха точките след 1:1, а Норич преодоля Суонси с 1:0

Днес е и лондонското дерби между Арсенал и Тотнъм.