Часове преди изпълнението на присъдата, адвокати изпратиха три молби до Върховния съд в САЩ с искане изпълнението на присъдата да бъде отложено. С молба присъдата да не бъде изпълнена към властите се обърна и папа Франциск по време на посещението си в САЩ.
Адвокатите й са посочили в искането си до съда, че по време на престоя си в затвора Кели Гисъндейнър е преминала през трансформация и е предлагала подкрепа на другите лишени от свобода, като е демонстрирала разкаяние за собственото си престъпление. Бившият председател на Върховния съд Норман Флетчър също се застъпи за живота й, като отбеляза, че смъртната присъда е непропорционално висока за престъплението, извършено от нея.
Във вторник следобед обаче стана ясно, че съдът не е проявил милост и е отхвърлил молбите.
Преди това датата за изпълнение на присъдата на Гисъндейнър е променяна два пъти. Тя трябваше да бъде умъртвена през февруари, но заради зимна буря екзекуцията беше отложена за март. Тогава също не се състоя, защото властите се усъмниха във веществото, използвано за изпълнение на смъртната присъда.
Преди смъртта си Кели е поискала семейството на убитият й съпруг да знае, че тя много съжалява, че заради нея е загубил живота си такъв невероятен човек и ако можеше, би го върнала обратно. Свидетели на екзекуцията твърдят пред местни медии, че Кели е пяла песента Amazing Grace на Джон Нютън.