Тотнъм стартира новата година с изразителен успех над Челси

Тотнъм победи Челси с 5:3 в зрелищен мач от 20-и кръг на Премиършип. На своя стадион „Уайт Харт Лейн“ Хотспър си върна по най-добрия начин на градския конкурент за поражението от него с 3:0 на „Стамфорд Бридж“ в началото на декември.

Тимът на Жозе Моуриньо поведе в 18-ата минута, когато се разписа Диего Коста. Домакините обаче успяха да направят обрат и да поведат с 3:1 до почивката с голове на Хари Кейн (30), Дани Роуз (44) и Андрос Таунзeнд (45, дузпа). Отново Кейн покачи на 4:1 в 53-ата минута, а Еден Азар върна един гол в 61-ата. Точка на спора сложи Насер Шадли, който оформи 5:2 за Тотнъм 12 минути преди края. Челси успя да направи поражението по-малко срамно, благодарение на гол на Джон Тери малко преди края на редовното време.

„Шпорите“ се изкачиха на пета позиция в класирането, а Челси остава лидер с равни точки с Манчестър Сити. /БГНЕС

Коментарите са изключени за Тотнъм стартира новата година с изразителен успех над Челси