Татко Меси донесе победата на Барса над Атлетико

Барселона постигна трета поредна победа в Примера дивисион и запази лидерската си позиция в класирането с пълен актив от девет точки.

Каталунците спечелиха домакинството си на Атлетико (Мадрид) с 2:1 с победен гол на Лионел Меси, който се появи като резерва.

Аржентинската суперзвезда бе оставен на пейката заради пътуването, което се събра на Меси през седмицата. Нападателят на Барса стана баща за втори път. Антонела Рокуцо роди втори син на Бълхата, който бе кръстен Матео.

Домакините пропуснаха три добри възможности през първата част, като само добрите намеси на Облак и гредата, която удари Суарес, спасиха Атлетико.

„Дюшекчиите” започнаха по-силно втората част и в 52-рата минута откриха. Торес се измъкна от опит за изкуствена засада и хладнокръвно отбеляза за 1:0.

Само три по-късно обаче, Неймар изпълни прекрасно пряк свободен удар и възстанови равенството. В 77-ата пък, появилият се като резерва Лионел Меси, отбеляза първото си попадение за сезона, с което донесе и успеха на Барса.

Аржентинецът посвети гола на новородения си син.

Барселона води в класирането с девет точки, Реал е втори със седем, а Селта, Ейбар и Атлетико (Мадрид) са с по шест. Селта и Ейбар са с по два изиграни мача.