СП ден 2: Унижение за Испания, победи за Мексико и Чили

Холандия победи Испания с 5:1 в първи мач от група „В“ на Световното първенство по футбол. По два гола за победителите отбелязаха Ариен Робен и Робин ван Перси.

10398070_895500020465846_3876609680296803866_n

Испания започна по-добре срещата, но това не помогна на тима да спечели трите точки.

Уесли Снайдер получи топката в осмата минута и излезе сам срещу Икер Касияс, но не успя да го преодолее и стреля право в него.

Диего Коща на два пъти след това можеше да открие резултата за Испания, но не успя да се възползва от възможностите.

В 27-ата минута съдията даде дузпа за нарушение срещу Коща и Чаби Алонсо реализира 11-метровия наказателен удар.

В 42-ата минута Давид Силва можеше да увеличи преднината на Испания. Той получи топката в наказателното поле от Андрес Иниеста, ноударът му бе изчистен в корнер.

Минута преди края на първото полувреме нападателят на Манчестър Юнайтед Робин ван Перси изравни резултата. Голмайсторът получи извеждащ пас от Дейли Блинд и Перси отбеляза с глава за 1:1.

В 52-ата минута Ариен Робен направи обрата пълен за Холандия. Играчът на Байерн овладя топката пред наказателното поле след подаване на Дейвид Блинд и отбеляза.

Две минути по-късно, Коща удари с глава защитника Бруно Мартинс и холандците поискаха от съдията играчът да бъде изгонен, но той не удовлетвори протестите им.

Ван Перси можеше да вкара втория си гол в мача в 60-ата минута, но ударът му срещна гредата. Нападателят беше и в положение на засада при удара.

В рамките на осем минути Холандия отбеляза два гола. Първо защитникът Стефан Де Врий вкара трети гол за Холандия в 65-ата минута. Снайдер изпълни пряк свободен удар, а бранителят отбеляза попадение, което беше оспорено от испанците. Световните шампиони претендираха за нарушение на Ван Перси срещу Икер Касияс.

В 72-ата минута Ван Перси вкара втория си гол в мача. Холандецът се възползва от грешка на вратаря Икер Касияс и направи резултата 4:1.

Ариен Робен вкара втория си гол в мача в 80-ата минута след колективна грешка на защитата и вратаря.

Селекционерът на испанците Висенте дел Боске сподели, че отборът му не е заслужавал подобен резултат. Специалистът изтъкна липсата на еуфория в играта и многото грешки, които Испания допусна, като основни причини за разгрома.

„Не мисля, че заслужавахме такъв резултат“, сподели разочарованият Дел Боске. „Холандците намираха пространствата зад гърба на нашата защита. Направихме много грешки. Еуфорията в играта ни я нямаше. От тук нататък ще се борим за един по-добър резултат в крайното класиране в групата. До края на турнира трябва да намерим ритъма в играта си“, допълни Дел Боске.

Полузащитникът на испанския национален отбор и Барселона Андрес Иниеста призна, че са били тотално надиграни от Холандия.

„Трябваше да се възползваме от положенията си. При 1:1 Испания сякаш не успя да направи това, което се изискваше от нея. Всички погледи сега са насочени към Чили“, допълни Иниеста.

Така в група „Б“ Холандия и Чили имат по една победа.

Мексико записа първа победа на Световното първенство. Тимът победи с 1:0 Камерун във втория мач от група „А“, а това беше първа победа за Мексико над африкански тим.

В първите минути на мача тимът на Мексико беше по-активният на терена, но постепенно нивото на игра се изравни.

В 11-ата минута попадение на нападателя Джовани дос Сантос след центриране на Ерера беше отменено заради спорна засада. Пет минути по-късно Камерун успя да вкара топката в мрежата на Мексико, но голът правилно не беше зачетен. Това бе и първата атака за тима през първата част.

В 21-ата минута защитникът на Тотнъм Беноа Асу-Екото центрира към Самуел Ето‘о, но капитанът на Камерун пропусна да открие резултата.

В 29-ата минута втори гол на Дос Сантос не беше зачетен. След центриране от корнер, играч на Камерун отклони топката, а нападателят на Мексико я вкара в мрежата на Шарл Итанж. Асистент-реферът обаче отмени попадението заради засада.

Пет минути след началото на второто полувреме нападателят Орибе Пералта излезе сам срещу вратаря на Камерун, но стражът изби топката с крак.

Асу-Екото изпълни пряк свободен удар в 58-ата минута, получи се рикошет и топката премина покрай страничната греда на Гилермо Очоа.

Пералта не сбърка в 61-ата минута, когато след добавка откри резултата за Мексико. Голмайсторът беше заменен в 71-ата минута от нападателя на Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес.

В последните минути на мача Бенжамин Муканджо пропусна да изравни резултата, след като Очоа успя да отрази негов удар с глава.

Коментарите са изключени за СП ден 2: Унижение за Испания, победи за Мексико и Чили