Сити би Рома с дузпи, Стърлинг бележи в дебюта си

Манчестър Сити победи Рома със 7:6 след изпълнение на дузпи (2:2 в редовното време) в мач от австралийското издание на турнира International Champions Cup.

Новото попълнение на „гражданите“ Рахийм Стърлинг откри резултата още в третата минута, но четири по-късно Миралем Пянич със страхотен удар от около 20 метра изравни.

В началото на втората част отново тимът на Мануел Пелегрини взе ранен аванс с попадение на Келеши Иеначо. Изравнителният гол за Рома падна три минути преди края на срещата, а негов автор бе Адем Ляич с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

При дузпите „гражданите“ се оказаха по-точни, въпреки че Александър Коларов пропусна още вторият удар от бялата точка, пращайки топката високо над вратата.

Сейду Думбия изпусна решаващата пета дузпа за Рома. След това Хорсфийлд вкара за Сити, а Джо Харт отрази удара на Сейду Кейта.

В турнира участва и отборът на Реал (Мадрид), който загуби от Рома с дузпи в първия мач. Трите отбора играят по веднъж помежду си и тимът с най-много точки печели турнира.

За победа в редовното време се присъждат три точки, за победа след дузпи – две, за загуба след дузпи – една и за загуба в редовното време – нула.

Така, Рома е на върха с три точки, Манчестър Сити има две, а Реал (Мадрид) е с една. Последния двубой от турнира е между Манчестър Сити и Реал (Мадрид) на 24 юли от 13:00 часа българско време.