Рууни измъкна Юнайтед срещу ЦСКА

Гол на Уейн Рууни измъкна победата за Манчестър Юнайтед с 1:0 в домакинството на ЦСКА (Москва) и излязоха на първото място в група В.

Английският нападател се разписа в 79-ата минута и така донесе втори успех на „червените дяволи” в групата.

Само минута по-рано Думбия пропусна най-чистото положение за ЦСКА, като първо – Де Хеа спаси удара му, а при добавката Крис Смолинг изчисти току пред голлинията.

Георги Миланов игра 90 минути за руския тим, но не успя да погне за нещо повече от почетна загуба.

ЦСКА падна на последното място, оставайки с три точки, а победата с 2:0 над Волфсбург изравни ПСВ по точки с „вълците” – по шест, на една зад лидера Юнайтед.

Другият английски тим, който игра мача си тази вечер – Манчестър Сити – постигна рутинен успех с 3:1 като гост на Севиля.

Борусия (Мьонхенгладбах) и Ювентус завършиха наравно 1:1, а „старата госпожа” удържа точката с човек по-малко, след като Ернанес бе изгонен в 53-тата минута.

Така, Сити също излезе начело в групата си – с девет точки. Юве остава втори с осем, Севиля има три, а Борусия е с две.