Рома и Милан си разделиха по едно полувреме и по една точка

Рома и Милан не успяха да се победят в дербито на 19-ия кръг, играно на „Олимпико”. Двата отбора завършиха наравно 1:1 и така кризите и в двата тима продължават.

Рома има само един успех в последните седем кръга на Серия „А”. Положението при Милан е почти същото – само една победа в последните шест. Това доведе и до спекулации за уволненията на Руди Гарсия и Синиша Михайлович. Медиите в Италия очакват в най-скоро време поне единият да се сбогува с поста си.

Иначе – двата отбора си размениха по едно полувреме. Рома натисна още в началото и поведе в четвъртата минута с гол на Антонио Рюдигер, който бе оставен непокрит и отблизо засече центриране от фаул. В средата на първата част отново Рюдигер бе изпуснат от отбраната на Милан, но този път ударът му с глава срещна гредата.

Пет минути след почивката, „росонерите” изравниха след гол с глава на Юрай Куцка. Малко по-късно прекрасен удар на Карлос Бака след страхотна контра на Милан се отби в напречната греда.

Синиша Михайлович бе изгонен малко преди края на мача за бурните си реакции край страничната линия, а до края на двубоя нов гол не падна и двата отбора поделиха точките.

Така, Рома е пети с 34, а Милан се изкачи до шестото място с 29.

Коментарите са изключени за Рома и Милан си разделиха по едно полувреме и по една точка