Реал с обрат, победа за Лестър в дебюта в ШЛ

Реал Мадрид започна защитата на титлата си в Шампионската лига с неочаквано трудна домакинска победа срещу Спортинг.

„Кралете“ надделяха с 2:1 с голове в последните минути, а Спортинг дълго време водеше в резултата и не беше далеч от сензационен успех.

„Лъвовете“ поведоха в началото на второто полувреме чрез Бруно Сезар, но с късни голове на Кристиано Роналдо от пряк свободен и на резервата Алваро Мората „белите“ стигнаха до обрата.

Шампионът на Висшата лига Лестър дебютира в най-престижния европейски клубен турнир с класическа победа като гост на Брюж. Марк Олбрайтън откри за „лисиците“ още в петата минута, а Рияд Марез добави още два гола за крайното 3:0.

Всички резултати от вечерта в Шампионската лига:

Група C:

(отложен от вторник вечер заради дъжд) Манчестър Сити – Борусия Мьонхенгладбах 4:0