Реал разби Депортиво в дебюта на Зидан

Зинедин Зидан започна по звезден начин периода си начело на Реал (Мадрид). „Кралския клуб” постигна разгромна победа с 5:0 над Депортиво Ла Коруня пред над 70 000 зрители на „Сантяго Бернабеу” в дебюта на бившия „Галактико”.

Гарет Бейл отбеляза хеттрик, а преди това Карим Бензема бе открил резултата в 15-ата минута. До почивката Реал водеше с 2:0 след първия гол на Бейл, а удар с глава на Кристиано срещна страничната греда.

Играта на „кралете” вървеше. Усещаше се страхотна атмосфера сред играчите. Хамес Родригес и Рафаел Варан бяха оставени на пейката, но французинът замени Серхио Рамос на почивката, а Хамес се появи малко по-късно за Иско.

През втората част последваха нови два гола за Реал – и двата, дело на Бейл. Уелсецът направи резултата класически четири минути след подновяването на играта след пас на Кристиано. В 63-тата пък оформи хеттрика си след прекрасен удар с глава, засичайки центриране от корнер.

Крайното 5:0 оформи Карим Бензема секунди след изтичането на редовните 90 минути. Кристиано Роналдо така и не успя да се разпише, въпреки че имаше няколко възможности за това.

Въпреки победата, Реал остава на трета позиция с 40 точки, на една от Атлетико и на две от Барселона, които обаче имат и мач по-малко.