Реал посегна към 1/4-финалите

Реал (Мадрид) направи сериозна крачка към 1/4-финаите в Шампионската лига след победа с 2:0 над Рома. „Белия балет” е на път да отстрани италиански съперник в сблъсък в два мача за първи път от 29 години насам.

След нулево първо полувреме на „Олимпико” Кристиано Роналдо откри резултата в 57-ата минута. Нападателят на гостите финтира Флоренци, след което стреля от границата на наказателното поле. Ударът му рикошира в крака на бранителя и топката стана неуловима за Шчесни – 1:0 за Реал.

Въпреки преднината си, футболистите на Реал изглеждаха сякаш излезли за тренировка. Всичко в играта ми се случваше много лесно, но и също толкова леко допускаха атаки на Рома до Навас.

Няколко добри намеси на стража на Реал и няколко недобри отигравания на представители на домакините попречиха резултатът да бъде изравнен.

Така, в 86-ата минута Хесе стигна чак до противниковото наказателно поле и с прекрасен удар по диагонала не остави шансове на Шчесни, оформяйки крайното 2:0.

Реваншът на „Бернабеу” е на 8 март.

В другия двубой, игран тази вечер, се изправиха два отбора, които за първи път достигат фазата на директните елиминации в най-престижния европейски клубен турнир.

Волфсбург бе фаворит и преди началото на двубоя, но „вълците” поведоха чак в самия край на първото полувреме чрез Юлиян Дракслер. Отново Дракслер, малко след почивката, удвои аванса на гостите. След точно час игра Крузе направи резултата класически в полза на Волфсбург.

Тогава обаче дойдоха минутите на Гент. Кумс в 80-ата и Кулибали минута преди края на редовното време редуцираха пасива на белгийците до 2:3, но за изравнителен гол нямаше време.

Всичко остава да се реши в реванша на 8 март, въпреки че трите гола на чужд терен и предстоящото домакинско предимство за Волфсбург изглеждат достатъчни за „вълците” да продължат напред в турнира.