Администриране, администриране… купуване.
Асансьорния завод не работи и не произвежда части от двадесетина години. Има заместващи ги части, но проблемът си остава невъзможността на хората да ги плащат.
Около 30-50 хиляди лева струва нов, а хората не могат да поемат ремонти над 2 000. При акцията саниране не е предвиден разход за нов асаньор.
Важното е, че до 2016 година на всички асансьори трябва да бъдат монтирани разговорни устройства.
700 фирми има за подръжка на асансьорите в България.
Водят се преговори за поемане на контрола върху язовирите
Себестойността на билета от Банкя до София е 42 лева, цената на билетчето за простосмъртни граждани е левче.
Репортажът е за 7 пътника, пътуващи в композиция за 400. От седмината пътуващи един човек пътува с билет, останалите са с т.нар. легитимации за родата на работещите в БДЖ. Без да броим репортера и оператора.
Защо протестиращите срещу спирането на влаковете са повече от пътуващите си остава голяма тайна. Освен това гарите в малките градове били отдалечени на 2 до 10 километра, нямало било единна транспортна структура. И в БДЖ било имало Колективен трудов договор, който не разрешавал да бъдат спирани влакове.
В същото време имате избор да видите болницата в Карлуково. Там има мизерия, но има картини. Някаква Д-р Никифорова опитва да обяснява защо болните живеят в мизерия, а в кабинета ѝ има неподозиран лукс.
Задълженията на болницата са 400 000 лева. За мизерията на болните и лукса на администрацията.
Групи граждани се самоорганизират и вземат закона в ръцете си, за да се пазят от крадци по домовете в престижни столични квартали. Като срещнат подозрителен го ошамаросват на стълбите, провождат го с асансьора и после ги изпускат.
Внимание! На територията действат граждански патрули по шамаросване!
Някога имаше табелки – трибуквието охранява… Нямало смисъл да се звъни в полицията.
Сравнително скромно и без репортаж минава сюжета за операцията „Червеи”. Това е кодовото име на на проверка, която е инициирана от държавна структура за контрол върху трафични дании и проследяване на комуникацията на протестиращи хора срещу модела #КОЙ.
Ако изчислим колко пари дължите до тук ще се наложи да работите поне 16 часа всеки ден. Защото дължите пари за наводненията, за асансьорите, за болниците и за санирането. Има и още.
Нямате време за гледане на женски вербален двубой „женски бой в калта”, както дефинира спора между Рут Колева и Саня Армутлиева музиканта Митко Кърнев.
Двете бяха избрали лилавата гама в облеклото. Бой нямаше, всичко завърши с реклама на музикалното риалити, което завършва в конкретния телевизор в понеделник.
Излезе и нова книга на снахата на Ванга.
Отивайте да работите, за да си платите сметките.