Прочети: 5 книги на седмицата

| от |

Има нещо специално в четенето в топло време, на открито и по цял ден… Вкусът му е друг. И затова сме избрали много специфични книги за тази седмица. Разбира се, че има за всеки по нещо – от любителите на фентъзи до тези на скандалните клюки. Всичко е в нашия списък.

Нийл Геймън, „Внимание, психоспусък!“

Геймън е любимият ми фентъзи разказвач от много години. Неговите истории са много особени и различни – винаги ще познаеш, че е той и са повече страшни, отколкото каквито и да било. Новият спорник с негови разкази го доказва на 100%. Винаги препоръчвам Геймън, а този му спорник сигурно е с една от най-интересните селекции. Книгата излиза на 13 юли.

Лорън Уилиг, „Онова лято“

Това е перфектната книга за лятото. Умелото разказване на Лорън Уилиг ще ви пренесе в днешен Лондон, който е великолепен, гарантирам, а от там и в миналото, където нейната героиня Джулия започва разследване на тайна скрита в мистериозна картина. Книгата си има всичко – мистерия, история и разбира се, любов. Както казах – перфектна е за лятото.

Кристофър Андерсън, „Дивият живот и бесният гений на Мик Джагър“

Журналистът Кристофър Андерсън е известен с това, че обича да описва живота на звездите, какъвто не го познаваме. Този път на пазара се появява биографията му за Мик Джагър. Авторът разказва цялата история на Джагър – от израстването му в малко английско градче до най-успешните музикални турнета в историята, посвещаването му в рицарство и честването на 50-годишнината на „Стоунс”. Освен история, в книгата ще откриете и 24 страници с цветни снимки, от най-добрите години на Мик и „Стоунс“.

Елизабет Бард, „Пикник в Прованс“

Историята на Елизабет е горе-долу директно продължение на прекрасната й „Обяд в Париж“, но въпреки това може да се чете, без да сте чели първата й книга, макар също да я препоръчвам, без това да развали удоволствието. Този път Елизабет разказва история, овусена с много рецепти на любимите й ястия, за живота в красивия френски Прованс веднага след като любовта те намери. Какво се случва след „и заживели щастливо…“ е една по-различна и забавна история, която вярвам ще допадне на всички, които обичат храната, виното и готините, забавни разкази.

Дейвид Левитан, „Всеки ден“

Дейвид Левитан е човекът, след Джон Грийн, който всеки почитател на YA литературата трябва да прочете. Вторият му самостоятелен роман у нас излезе наскоро. Историята на А, който всеки ден умира и се ражда в ново и различно тяло е трогателна. Особено, когато А открива тяло и живот, в който иска да бъде до края на дните си.

 
 
Коментарите са изключени за Прочети: 5 книги на седмицата

Прочети: 5 книги на седмицата

| от |

Любовни истории, мистерии, една от любимите ни авторки се завръща с втори роман на български, плюс една от най-приятните детски книга, които са ни попадали напоследък и една българска авторка, която открихме наскоро и харесахме много. Ето кои книги ви предлагаме тази седмица.

Бряг, Станислава Ивкова

bryag-s-i

Изд. Полис, 126 стр., 10 лв.

Открихме младата Станислава Ивкова съвсем наскоро и макар книгата й „Бряг” да е издадена в края на миналата година, смятаме че е перфектна за сезона на почивките и топлите дни, които предстоят. Не само заради дизайна на корицата и заради сюжета, който се развива на морето. Историята разказва за две приятелки, които вървят целеустремено напред и на пръв поглед са постигнали всичко. Но с течение на сюжета и вие, като читател и те, като участници в романа, започвате да усещате, че липсите са повече от победите в живота им. Появата на една чудата гъркиня отключва неочаквани решения. В малкото село на брега на морето за броени дни двете жени се променят напълно. Поне на пръв поглед. Станислава Ивкова ви носи леко и приятно през историята за жените, приятелството, любовта, самотата, успехите…

Убийството на художника, Луиз Пени

2

Изд. СофтПрес, 317 стр., 15.99 лв.

Има нещо вечно в криминалните трилъри, особено ако са написани добре като този. Не случайно дебютният роман на Луиз Пени печели награда „Агата Кристи” за криминална литература. Авторката живее в малко градче до Монреал в Канада, затова не е чудно, че действието на книгите й се развива именно там. „Убийството на художника”, освен дебют за Луиз Пени е и първият й роман от поредицата за гениалния инспектор Гамаш (всички знаем колко публиката обича харизматични и умни детективи), който не прави изключение от любимата ни тройка – Поаро, Шерлок, Мегре. В планините на Квебек е скътано идилично канадско селце. Там животът е така спокоен, че на местните и през ум не им минава да заключват домовете си… докато една сутрин обичаната и уважавана от всички художничка Джейн Нийл е намерена мъртва в гората. Пронизана със стрела право в сърцето. Случаят със странната смърт е поверен на блестящия главен инспектор от отдел „Убиийства” Арман Гамаш. Местните жители са убедени, че става дума за нещастен случай при лов, но Гамаш бързо проумява, че в наглед притихналото селце всеки пази тайни и се крие зад маски. Ако сте почитатели на Агата Кристи или „Убийства в Мидсъмър”, то това е вашият роман.

Музеят на необикновените неща, Алис Хофман

3

Изд. Кръгозор, 324 стр., 16 лв.

Ако сте чели предишните романи на Алис Хофман значи знаете какво да очаквате – приятен стил, заплетен сюжет, мистерия, любов и малко свръхестествени неща… С тази разлика, че „Музеят на необикновените неща” може би е един от най-добрите й романи. Корали Сарди е дъщерята на импресарио с тайно минало и аура на д-р Франкенщайн, който притежава Музея на необикновените неща – място, в което хора, животни и предмети с необичайна външност привличат любопитната тълпа в Кони Айлънд. Тя се представя за русалка пред посетителите на Музея заедно с другите чудати обитатели – Момичето пеперуда, Човека вълк… В този сюжет имаме и една любовна история. Казано накратко, Алис Хофман в най-добрата й форма.

Лакомството, Мюриел Барбери

4

Изд. Факел Експрес, 156 стр., 12.50 лв.

Влюбихме се в Мюриел Барбери още когато прочетохме „Елегантността на таралежа” преди много години. Радваме се, че втори неин роман излиза у нас. Също като първият и този роман се развива в сърцето на Париж, в същия богаташки дом. Там, между неговите стени, умира най-големият кулинарен критик в света. Възвеличаван, но и хулен от мнозина, Пиер Артан е решавал години наред съдбите на най-известните майстори готвачи, с леко драсване на перото е унищожавал и създавал репутации. Сега, когато изтичат последните му часове, той е преследван от една единствена мисъл – да намери онзи вкус, който помни като божествено усещане и който не може да назове. Така започва неговото пътешествие назад към началото, през юношеството до детството, по един път, осеян с незабравими ухания, най-невероятни вкусове и фантастични кулинарни шедьоври, огласян от разказите на спътниците в живота му.

Линдберг. Приключенията на мишлето летец, Торбен Кулман

5

Изд. Ентусиаст, 96 стр., 18 лв.

Една от любимите ни книги през тази седмица. Не само заради великолепните илюстрации, с които е пълна и които са дело на автора. А защото е една от детските книги, които могат да запалят и малки и големи по авиацията и летенето. Казано накратко, историята прави нов прочит на първия полет без кацане над Атлантическия океан. Според романа на Торбен Кулман, той не е направен от известния пилот Чарлз Линдберг, както твърди историята, а от едно малко, но безстрашно мишле, което има едно желание – да намери приятелите си. Историята е представена изцяло от гледната точка на малкото мишле и е толкова затрогваща и забавна, че няма да съжалявате, че сте й отделили нужното време. Препоръчваме.

 
 
Коментарите са изключени за Прочети: 5 книги на седмицата