Парагвай изхвърли Бразилия след дузпи

Отборът на Парагвай изхвърли Бразилия от Копа Америка, след като постигна победа с 4:3 след изпълнение на дузпи в последния 1/4-финал на турнира.

Редовното време завърши 1:1. Селесао поведе с гол на Робиньо още в 15-ата минута.

През втората част парагвайците получиха право да изпълняват дузпа, след като Тиаго Силва игра с ръка в наказателното поле. Дерлис Гонсалес бе безпогрешен от бялата точка и изравни.

До края на редовното време и продълженията не паднаха нови попадения и мачът стигна до дузпи.

Фернандиньо, Миранда и Коутиньо отбелязаха от бялата точка за Бразилия, но Евертон Рибейро и Дъглас Коща пропуснаха. За Парагвай изпусна само ветеранът Роке Санта Крус, а победната дузпа отбеляза Дерлис Гонсалес.

Така, полуфиналите вече са ясни. Чили играе с Перу от 02:30 часа във вторник през нощта, а 24 часа по-късно е двубоят Аржентина – Парагвай.