Освен, че днес, ако беше жива, актрисата щеше да стане на 86 години, ето ви още 10 интересни факта за нея…
Родена е в Иксел, Белгия и има синя кръв. Майка й е херцогиня от Холандия, а баща й е от сръбския град Ужице, но е от британски и австрийски произход. Одри заминава да живее и учи в Лондон, когато родителите й се развеждат и остава там. За кратко се прибира в Холандия при майка си.
По време на Втората световна война, Хитлер напада град Арден в Холандия, където Одри живее с майка си. По време на почти цялата окупация от нацистите тя страда от депресия и недохранване.
Първите си опити в киното прави с филмите Dutch in Seven Lessons от 1948-а и Young Wives’ Tale от 1951-а. Това се случва, след като продуцент я забелязва, докато Одри е на фотосесия, тъй като работи като модел. Но тъй като и двата филма са европейски, а ролите на Одри малки, кариерата на актрисата е още далеч. Затова тя си събира нещата и заминава сама за Америка.
От първите си стъпки в киното до първия си успех, актрисата участва с малки роли в различни тв филми и сериали. Дори се появява в първите три епизода на комедийното музикално шоу Saturday-Night Revue.
Големият й успех идва през 1953-а – филмът е Roman Holiday. Това е и първата главна роля на Одри. Тя играе принцеса, която решава за един ден да се прави на обикновен човек в Рим. Компания й прави млад журналист – Грегъри Пек, вече утвърдена звезда по онова време, за който тя не подозира, че знае за тайната й, като неговата цел е да направи ексклузивен репортаж за принцесата, за да спаси работата си. Филмът става абсолютен хит, превръща Одри Хепбърн в икона и й печели първия „Оскар”.
Това всъщност остава и последният „Оскар” в живота на актрисата. Тя е номинирана още 4 пъти за ролите си в „Сабрина”, The Nun’s Story, „Закуска в Тифани” и Wait Until Dark. Според много критици големият пропуск на Академията е, че пропуска да я номинира за филмовата версия на „Моята прекрасна лейди”. Хепбърн получава втората си награда от Академията посмъртно през март 1993-а, два месеца след като умира. Наградата е Jean Hersholt Humanitarian Award – хуманитарен „Оскар”, който от нейно име взима синът й Шон Ферър.
Ролята, която обаче я прави икона в света на модата, киното и поп културата е тази на Холи Голайтли в „Закуска в Тифани”. Когато Труман Капоти – авторът на книгата, по която е направен филма, разбира, че са кастнали Одри за основната роля, той е страшно разочарован. За Холи Голайтли той казва, че винаги си е представял Мерилин Монро. Самата тя обаче отказва ролята.
Одри Хепбърн има две деца – синовете й Лука и Шон, от двата й различни брака. Шон е по-големият, роден е през 1960-а, а Лука се ражда 10 години по-късно. Малко след неговото раждане, Одри Хепбърн си взима почивка от близо 7 години, за да гледа децата си. Връща се в киното чак през 1976-а. Единствено синът й Шон работи в киноиндустрията като продуцент и до днес.
Сложена е на трето място от The American Film Institute в класацията им „50-те най-велики филмови легенди”.
Умира в Швейцария, където живее в последните години, през януари 1993 година на 63 годишна възраст от рак на апендикса – изключително рядко заболяване.