Ноле победи Рафа в юбилейния мач №40 между двамата

Новак Джокович победи без особени затруднения Рафаел Надал в юбилейния и исторически мач №40 между двамата най-добри тенисисти в света в настоящия момент.
ноле

В заключителната среща на Мастърса в Маями сърбинът се наложи над съперника си с 6-3, 6-3, записвайки трета поредна победа в два сета срещу испанския левичар.

Рафа все още води в преките сблъсъци – 22 победи срещу 18, но Джокович вече има двойно повече успехи в срещите на твърди кортове – 14 срещу 7. В първия сет той направи един пробив, който му бе достатъчен, тъй като при своя сервис не допусна грешки.Ситуацията се повтори и във втория сет – пробив на Ноле и затвърждаване, а при 5-3 за него успя да пробие за втори път сервиса на Надал, възползвайки се от първия си мачбол в двубоя. За сръбския тенисист това е четвърти трофей в Маями, докато испанецът за четвърти път загуби финал в американския град.

Триумфът на Джокович на Индиън Уелс и в Маями му помогна да съкрати близо два пъти разликата до първата позиция на испанеца в световната ранглиста и от понеделник дистанцията между тях ще е вече 1920 точки.