Наполи, Днепър, Севиля и Фиорентина са 1/2 финалистите в ЛЕ

Отборите на Наполи (Италия), Днепър (Украйна), Севиля (Испания) и Фиорентина (Италия) си осигуриха участие в предпоследната фаза на турнира Лига Европа.

Наполи очаквано продължава в турнира, въпреки че не успя да победи Волфсбург у дома. Равенство 2:2 бе достатъчно за италианците след успеха им с 4:1 в първата среща в Германия. Тимът на Рафа Бенитес поведе с 2:0 (Хосе Мария Калехон, 49`, Дрис Мертенс 65`), но допусна голове в рамките на две минути (Тим Клозе 71`, Иван Перишич 73`). На Олимпийския стадион в Киев Днепър стигна до минимален успех с 1:0 срещу Брюж с попадение на Евгени Шахов в 82-ата минута. Първият мач бе завършил без отбелязан гол.

Фиорентина се наложи над Динамо Киев с 2:0 във Флоренция и продължава с общо 3:1. Попаденията вкараха Марио Гомес (43`) и Хуан Варгас (90`). Украинците играха повече от едно полувреме с човек по-малко – за втори жълт картон бе отстранен Джермайн Ленс (40`).

Двубоят Зенит Санкт Петербург – Севиля не излъчи победител – 2:2 и испанците отиват напред с общ резултат 3:4. Жребият за 1/2 финалите ще се тегли днес в Нион.

Първите мачове от 1/2 финалите ще се играят на 7 май, а реваншите са на 14 май. /БГНЕС

Коментарите са изключени за Наполи, Днепър, Севиля и Фиорентина са 1/2 финалистите в ЛЕ