Според The Smithsonian, това е „годината на науката – откритията са толкова много, че думата“наука“е дума на годината на Merriam-Webster на 2013″. За да отбележат това, те избират „най-доброто от“ годината. Тук са най-добрите научни GIF файлове на 2013.
След като някои мъниста са излезли от буркана, инерцията и темпото на излезлите детайли дърпа повече мъниста заедно, и ограничената гъвкавост на веригата ги кара да заемат форми, които се появяват, благодарение на гравитацията.
Ефектът беше демонстриран пред камера от канадския астронавт Крис Хадфилд, който в момента е командир на МКС.
Експериментът идва в отговор на въпрос на млади учени как точно се държи водата при подобна манипулация в условията на понижена гравитация.
Рентгеново излъчване на Слънцето с мощност Х. В зависимост от мощността на рентгеновото излъчване слънчевите изригвания се делят на пет класа: A, B, C, M и X. Минималният клас е A0.0, като при всеки следващ мощността се увеличава 10 пъти. Изригванията са съпроводени от изхвърляне на слънчева плазма, облакът от която, достигайки нашата планета, може да предизвика магнитни бури.
Това е най-скучният експеримент на земята. Той започва през 1927 г. Тогава проф. Томас Парнел, преди това преподавател в Кеймбридж, решава да докаже на студентите си, че някои вещества, които изглеждат твърди, всъщност са течни. Той нагрява малко количество дзифт – твърд полимер, който може да строшите, ако го удряте, и го изсипва в стъклена фуния. Оставя го и след три години реже дъното на фунията. Седем години по-късно – през 1937-а, пада първата капка. Следващите капват през 1947, 1954, 1962, 1970, 1979, 1988 и 2000 г. Сега, 85 години след старта, падна деветата капка.
Челябинският метеоритен се взриви над Челябинска област в Руската федерация, в ранните часове на 15 февруари 2013 година.
Около 9:15 местно време в небето над Челябинска и Свердловска области е забелязан ярко светещ падащ обект, оставящ дълга следа от дим. Навлизането му в атмосферата е видяно още в Казахстан. Метеоритът пада от юг-югоизток, и се взривява в стратосферата над Челябинск, като осветява много ярко огромна площ. Минути по-късно ударна вълна разтърсва града и населените места в областта. Ранени са най-малко 1200 души, най-вече от счупването на стъкла от ударната вълна
Изследването е на университета Саитама, учените „проникнали“ в мислите на рибите в три ситуации. Докато в миналото е използван ядрено-магнитен резонанс за модели на мозъчната активност при рибите и за идентифициране кога различните райони в мозъка се включват и изключват, то при новото изследване учените прибягват до различна техника. Чрез нея искали да установят кои отделни мозъчни клетки участват във всеки етап на мозъчния процес.
Дейността на рибните мозъчни клетки може да бъде гледана и документирана в реално време с помощта на микроскоп и на камери с висока резолюция.
Технологията за наблюдение ще може да помогне за напредък при по-голямото разбиране на мисловния процес при животните и хората.