Лудогорец загуби от Стяуа с 1:0 с гол в 88-та минута

Отборът на Стяуа победи с 1:0 Лудогорец в първия плейофен мач за влизане в групите на Шампионската лига. Единственото попадение отбеляза Александру Чипчиу в 88-ата минута на срещата, а вратарят на българите Владислав Стоянов се отличи с много добри изяви през целия мач.

Двубоят на „Арена Национал“ започна равностойно, а в 34-ата минута румънците пропуснаха отлична възможност да поведат в резултата. Съдията Феликс Брих отсъди дузпа в полза на Стяуа след нарушение на Йордан Минев в наказателното поле, но Владислав Стоянов отрази удара на Александру Чипчиу. Нападателят получи жълт картон в 35-ата минута и ще пропусне реванша в София. През първата част удари на Мисиджан и Марселиньо не успяха да намерят вратата на Стяуа.

Второто полувреме започна по-добре за Лудогорец, който можеше да открие резултата в 48-ата минута, но ударът на Михаил Александров срещна гредата. В 88-ата минута на срещата падна единственото попадение в срещата. Чипчиу се възползва от грешка в защитата на разградчани и вкара победното попадение.

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев остана разочарован от загубата от Стяуа, той смята, че румънците са преодолим отбор и може да бъде отстранен в реванша.

„Отборът игра добре и двете полувремена. Имахме възможности, те също имаха, но съжалявам, че 3 минути преди края ни вкараха. Отборът на Стяуа може да бъде отстранен, резултатът е 1:0 все пак. Мисля, че ще имаме добра подкрепа в реванша и ще направим всичко възможно, за да ги елиминираме. Стяуа има доста слаби страни. Може един гол да вкараме в реванша и мачът започва отначало. Надяваме се на подкрепа от феновете, които да помогнат на момчетата. Мисля, че в София мачът ще е различен“, каза Дерменджиев след мача, цитиран от „Фокус“

Реваншът в София е на 27 август.

Коментарите са изключени за Лудогорец загуби от Стяуа с 1:0 с гол в 88-та минута