Лудогорец отново е в групите на Шампионската лига!

Лудогорец се превърна в първия български отбор, който влиза за втори път в групите на Шампионската лига.

Възпитаниците на Георги Дерменджиев завършиха 2:2 като гост на Виктория Пилзен в плейофния реванш и с общ резултат от 4:2 заслужиха място в лигата на големите за втори път.

Срещата започна лошо за Лудогорец и още в 7-ата минута центриране от ъглов удар намери Дюриш на близката греда. Той изпревари Лукас Саша и с удар от въздуха откри резултата – 1:0.

Ранният гол беше идеален за домакините и им даде надежди, но за кратко. Постепенно Лудогорец изравни играта и успя да вкара скъпоценен гол на чужд терен още при първото си по-сериозно положение.

Джонатан Кафу изведе чудесно Мисиджан отдясно и холандецът имаше достатъчно пространство да си нагласи топката и да стреля между краката на Козачик за 1:1.

Преди паса към Мисиджан топката се беше ударила в ръката на Кафу, което доведе до протести от страна на чешките футболисти към главния съдия Ундиано Майенко. Испанецът обаче призна гола, който означаваше, че на чехите са нужни три безответни попадения, за да отстранят Лудогорец.

До почивката нямаше нови попадения, а основна заслуга за това имаше вратарят на Лудогорец Владислав Стоянов. В 34-ата минута Паломино сгреши и на Стоянов му се наложи със сетни усилия да спасява страховит шут, който след това се отби и от гредата.

След паузата Виктория заигра още по-агресивно, а Лудогорец атакуваше рядко. В 60-ата минута чехите вкараха топката във вратата, но голът беше отменен заради засада. Преди това топката беше срещнала ръката на Паломино в наказателното поле, но изглежда съдиите не го забелязаха.

В 64-ата минута Виктория все пак вкара втори гол. Включилият се в предни позиции Матею изпревари Натанаел и засече центриране отляво за 2:1. Малко след това Вандерсон имаше златно положение сам срещу вратаря, но се забави и макар че преодоля Козачик, Матею блокира удара му точно пред голлинията.

До самия край последваха тежки минути за Лудогорец, а Владислав Стоянов отново трябваше да се намесва. Виктория рухна окончателно едва в 95-ата минута. Тогава влезлият като резерва Кешеру фиксира крайното 2:2 със страхотен параболичен удар от границата на наказателното поле – с което празненствата на „орлите“ започнаха.

Над 14 млн. евро е минимумът, който ще изкара Лудогорец от участието си в групите, а европейските мачове на тима ще продължат поне до декември. Жребият за груповата фаза е в четвъртък.

Коментарите са изключени за Лудогорец отново е в групите на Шампионската лига!