Лестър ще чака поне още ден за титлата

Лестър не успя да си осигури титлата два кръга преди края на сезона, завършвайки само 1:1 като гост на Манчестър Юнайтед.

И двата гола паднаха още през първата част, а „лисиците” доиграха сблъсъка с човек по-малко в заключителните минути.

Домакините започнаха по-добре двубоя и още в осмата минута Антони Марсиал даде аванс на Юнайтед.

Авансът на „червените дяволи” обаче не трая дълго. 9 по-късно прекрасно центриране на Дани Дринкуотър бе засечено от Уес Морган, който възстанови равенството.

Последваха малко по-спокойни минути, в които и двата отбора имаха по няколко положения.

При един корнер за Юнайтед Крис Смолинг стреля опасно с глава, но ударът му срещна страничната греда.

В самия край дойде Лестър остана с човек по-малко на терена. Три минути преди края на редовното време Дани Дрикуотър събори Мемфис Депай на границата на наказателното поле, за което получи втори жълт картон и бе изгонен.

След равенството Лестър има 77 точки на върха, с осем точки и мач повече пред втория Тотнъм. В понеделник вечер „шпорите” гостуват на Челси и ако не победят, ще подарят титлата на Лестър.

Манчестър Юнайтед пък се завърна на петата позиция с 60 точки, на четири зад четвъртия Манчестър Сити.