Крах за Лудогорец! „Орлите” са аут от Шампионската лига

Шампионът на България Лудогорец отпадна безславно още във втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Разградчани не само че не успяха да наваксат загубата с 0:1 Милсами пред собствена публика, но и допуснаха второ поражение от молдовския първенец – 1:2.

Така Лудогорец няма да има възможнст да повтори успехите си в евротурнирите от предишните два сезона и напуска надпреварите на Стария континент още преди края на юли.

А „орлите“ имаха чудесни шансове да обърнат нещата в своя полза срещу непретенциозния съперник, но ранното изравняване, след като поведоха, им попречи да го сторят.

Нашите заредиха атаки от първия съдийски сигнал, а със страхотен пропуск се отличи Марселиньо, който отправи хубав удар с глава, но вратарят на домакините изби.

Това се случи в 18-та минута, а десетина по-късно играчите на Лудогорец ликуваха. Кишада подаде хитър пас към Марселиньо, който точно пред вратаря Мицу върна назад за Вандерсон, за когото не бе проблем да реализира.

Но Милсами върна попадението веднага след подновяването на играта. Стоянов изби удар на футболист на молдовците, след което Андроник добави за 1:1.

Лудогорец бе видимо по-класният отбор и след почивката, но въпреки че игра двайсетина минути с човек повече след червен картон на Андрей Кожокари в 72-та минута, допусна втори гол във вратата си в заключителните секунди, когато Петру Раку получи отличен пас отдясно и останал очи в очи с Влади Стоянов успя да реализира.

Така, Лудогорец приключва с участието си в Европа още преди началото на август и от сега нататък ще трябва да се фокусира върху представянето си в родната „А“ група и за Купата на България.

Коментарите са изключени за Крах за Лудогорец! „Орлите” са аут от Шампионската лига